- Reklama -

Władza w Tarnogrodzie przekazana

Radni miasta i gminy Tarnogród dziś spotkali się na pierwszej sesji. Było ślubowanie, życzenia dobrej współpracy i wybór nowego prezydium Rady. Nie obyło się bez pierwszych zgrzytów.

21 listopada radni miasta i gminy Tarnogród obradowali po raz pierwszy w nowym składzie. W sali Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zebrali się samorządowcy, pracownicy magistratu oraz mieszkańcy.

Na początku radni otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Prowadzenie obrad powierzono radnemu Adamowi Pogorzelcowi, najstarszemu z radych. Przystąpiono do zgłaszania kandydatów na przewodniczącego Rady. Padła propozycja, aby funkcję tę pełnił Dariusz Dołomisiewicz. Zgłoszono także kandydaturę Ryszarda Szponara, radnego poprzedniej kadencji i członka rządzącej partii PiS.
Po powołaniu komisji skrutacyjnej, w skład której weszli: Piotr Pięciorek, Łukasz Klucha i Bronisław Misiągiewicz, przystąpiono do głosowania. W tajnym głosowaniu radni zdecydowali, że przewodniczącym Rady Miejskiej w Tarnogrodzie będzie Dariusz Dołomiesiewicz. Uzyskał on 9 głosów. Jego kontrkandydat otrzymał 6.
– Dziękuję za zaufanie i powierzenie mi tak ważnej funkcji. Będziemy współpracować przez kolejne pięć lat. Mam nadzieję, że pomimo różnic, jakie nas dzielą, zawsze będziemy w stanie wypracować wspólne zdanie oraz rozwiązania, które będą nieść dobro naszej społeczności, gdzie będzie przodować dobro gminy, gdzie nasze ambicje prywatne będą odsunięte na boczny tor, bo najważniejsze jest dobro mieszkańców – mówił tuż po wyborze nowy przewodniczący Dariusz Dołomisiewicz. Jego słowa zostały nagrodzone brawami zebranych.
Nie minęło jednak dużo czasu, a wśród radnych doszło do pierwszego spięcia. Radny Misiągiewicz przed zgłoszeniem kandydatur na wiceprzewodniczących poprosił o 5 minut przerwy. Jego wniosek został przegłosowany i nie uzyskał akceptacji większości radnych. Po tym incydencie radny zrezygnował z bycia członkiem komisji skrutacyjnej. Zastąpił go radny Łukasz Krupa. Natomiast wiceprzewodniczącymi Rady przy 11 głosach „za”, 3 głosach „przeciw” i jednym głosie nieważnym zostali Łukasz Krupczak i Elżbieta Zań.

- Reklama -

W dalszej części sesji ślubowanie złożył nowy burmistrz Paweł Dec. – Rozpoczynamy dzisiaj, my wszyscy wspólnie, okres pięcioletniej wyjątkowej pracy. Pracy, która ma być dla nas służbą. Razem musimy współdziałać dla dobra mieszkańców, razem musimy działać dla dobra naszej gminy – mówił burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec. Przyznał on, że pełnienie funkcji burmistrza różni się od bycia radnym. – Zdaję sobie sprawę, że będąc radnym, czasami myślimy „moja dzielnica”, „moja miejscowość”, tak teraz będę musiał patrzeć szerzej na naszą gminę. Myślę, że tak ułożymy sobie współpracę, że będziemy konsultować, spotykać się i rozmawiać razem. Jeżeli będziemy robić to wspólnie, to nam się uda. Warunkiem sukcesu jest słuchanie mieszkańców. Myślę, że hasło „słuchać mieszkańców” będzie moim i państwa mottem – dodał.
Słowa podziękowania miał okazję wypowiedzieć także ustępujący burmistrz Eugeniusz Stróż. –Demokracja ma to do siebie, że władza cyklicznie i z woli mieszkańców jest wybierana. Minął okres wyborczy i dziś chciałbym pogratulować nowo wybranym – mówił Eugeniusz Stróż do zebranych. Gratulował radnym, nowemu przewodniczącemu i nowemu burmistrzowi.  – W krótkim przemówieniu nowego burmistrza usłyszałem, że dobro społeczeństwa i rozwój Tarnogrodu będzie jego naczelnym celem i tak to powinno być. Jest to ciężka praca i pełna odpowiedzialności – dodał. Dziękował radnym trzech kadencji, z którymi współpracował, pracownikom Urzędu i jednostek podległych. Wspomniał, że przygotowany jest już budżet na nowy rok, ale jest to budżet bardzo ogólny. Wśród najważniejszych zadań jest rewitalizacja Tarnogrodu (8 mln zł) i budowa ulicy Ogrody (3 mln zł). Nowa Rada będzie mogła budżet skorygować i dopracować. – Kadencję uważam za zamkniętą. Zaczynamy nowy okres. Życzę radnym i burmistrzowi, żeby cel, który sobie określają, był odpowiadający nadziejom i oczekiwaniom społeczeństwa – podsumował i życzył wszystkim dużo zdrowia.

 

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Siergiejbubka mówi

  A te dzieci to po co? Nie wynudzily się? Bie przeszkadzaly? Burmistrz zapowiedział że rodzice bedą mieli realny wplyw na szkołę. To i na sesję nieh przychodzą! Z dziećmi, a co!

 2. ktoś mówi

  Patrz w Biłgoraju nie pasował kandydat taki nie ogolony a w tarnogrodzie pasował! – Ciekawe co?

  1. Marek mówi

   Tja, bo to najważniejsze kryterium…

 3. wyborca mówi

  Popatrzymy jak Nowy Burmistrz będzie teraz pozyskiwał środki zewnętrzne…

 4. Mieszkanka mówi

  Start…..

 5. bodzio mówi

  czterech muszkieterów już głowa boli i kwaśne miny widać

 6. nowy mówi

  a tych 4-trch czterech głowa boli i miny coś kwaśne

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.