Usługi krawieckie

- Reklama -

Wieża udaje drzewo

W gminie Tereszpol stanął 52-metrowy nadajnik telefonii komórkowej. Jest on nietypowy. Jego kształt przypomina drzewo.

 Dotychczas część mieszkańców gminy Tereszpol miała problem z zasięgiem sieci telefonii komórkowej. Dotyczył on głównie miejscowości: Tereszpol-Zygmunty, Tereszpol-Kukiełki oraz Szozdy. Starania władz gminy, zmierzające do rozwiązania problemu, trwały od 2016 roku. Wówczas występowano do czołowych operatorów z prośbą o zwiększenie pokrycia lub poprawy zasięgu. Dopiero na początku 2017 roku udało się znaleźć inwestora, który po analizie ukształtowania terenu i wykonaniu symulacji komputerowych zaproponował kształt i lokalizację nadajnika. Prace związane z przygotowaniem dokumentacji trwały rok, a pozwolenia uzgodnienia kolejne dwa lata.

Nadajnik stanął na górze Marchwianego. Uruchomiony został w ostatnich dniach 2019 roku. Nadajnik nie wygląda jednak standardowo. Swoim wyglądem przypomina drzewo. Gmina Tereszpol leży na terenie Natury 2000 i w otulinie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Aby udało się go zlokalizować w takim terenie, operator zaproponował rozwiązanie, w którym swoim wyglądem przypomina drzewo.
Wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk zauważa, że problem braku zasięgu został rozwiązany tylko częściowo. Nie niweluje to całkowicie problemu, ponieważ zlokalizowane są tam anteny jednego operatora. Być może za jakiś czas pojawią się innych, jednak leży to już w gestii porozumień między operatorami.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krzysztof mówi

    Śmieszny nie pajacuj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.