- Reklama -

- Reklama -

Warsztaty z mistrzami rolek

W środę 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się warsztaty z Patrycją Najdą i Eweliną Czaplą - mistrzyniami rolek. Nasze miasto było kolejnym rolkowym przystankiem gdańskiego projektu "Girls on tour". Można było nauczyć się jazdy od postaw, po slalom, a kończąc na freeskate!

- Reklama -

 

Organizatorem tego wydarzenia była szkółka rolkowa Funrolki&fit w Biłgoraju i odbyło się ono w ramach ogólnopolskich warsztatów rolkowych Powerslide Tour – przystanek Biłgoraj. Projekt ten został zainaugurowany w Gdańsku pod nazwą GIRLS on tour. Siedem miast, siedem przystanków na rolkowej mapie Polski. W każdej z miejscowości warsztaty dziewczyny dla dziewczyn – z mistrzyniami rolek Patrycją Najdą i Eweliną Czaplą – zawodniczkami sponsorowani przez firmę Powerslide, Intruz i sklep Bladeville. W ramach warsztatów można było nauczyć się jazdy od podstaw, poprzez slalom do freeskate.

W programie odbyły się dwa bloki: warsztaty z mistrzami dla dzieci i Girls on Tour – warsztaty dla kobiet od 16 r.ż. Organizatorzy zaprosili zarówno te panie, które dopiero zaczynają rolkową przygodę jak i te, które szlifują nabywane latami umiejętności.

Mateusz Miazga – instruktor jazdy na rolkach, opowiada o celach i zaletach tego typu warsztatów:

Warsztaty Girls on Tour poprzedził pokaz jazdy mistrzów oraz mini warsztaty rolkowe dla uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola Integracyjnego Bambini w Biłgoraju (https://gazetabilgoraj.pl/mistrzynie-w-prywatnej-szkole-audio/)

- Reklama -

Powerslide to jeden z największych producentów rolek na świecie. Od wielu lat prężnie działa na polskim rynku wspierając wielu rolkarzy i sponsorując szkółki rolkowe.

Biłgorajskie warsztaty poprowadziły dwie mistrzynie. Pierwszą z nich była Ewelina Czapla – Mistrzyni Polski oraz wielokrotna medalistka pucharu świata we Freestyle Slalomie. Szkoleniowiec Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich i instruktorka wrotkarstwa specjalizująca się w nauce Freestyle Slalomu dla dzieci i dorosłych. Drugą instruktorką była Patrycja Najda – Mistrzyni Polski w jeździe agresywnej na rolkach oraz w speed slalomie. Instruktorka wrotkarstwa specjalizująca się w nauce podstaw jazdy miejskiej oraz skoków.

Instruktorki zdradziły tajniki rolkowych dyscyplin, skupiły się nie tylko na spektakularnych efektach, ale też na kwestiach bezpieczeństwa, czyli: co można robić na rolkach, jak robić, czego robić nie wolno i jak się zachować w nieprzewidzianych sytuacjach.

W spotkaniu wzięli udział, wszyscy ci którzy chcieli rozwijać swoje rolkowe umiejętności. Z pewnością taka okazja nie prędko się powtórzy.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.