- Reklama -

- Reklama -

V Biłgorajska Senioriada

W środowe przedpołudnie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zorganizował już po raz piąty Biłgorajską Senioriadę Sportową. W zawodach wzięło udział aż 10 drużyn seniorskich. Walczyli oni o puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj.

W środę 22 stycznia w hali widowiskowo-rekreacyjnej OSiR-u w Biłgoraju spotkało się kilka drużyn, na które złożyły się seniorzy z Biłgoraja, Frampola oraz Janowa Lubelskiego. Wśród nich pojawił się: Klub Seniora Czas, Klub Seniora Raj, Honorowi Dawcy Krwi, Kwiaty Jesieni z Frampola, Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj, Cykliści Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klub Rekreacji Ruchowej Witalni Janów Lubelski, Klub Aktywnych Ruchowo Rekreo-Styl Janów Lubelski oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Odział Rejonowy w Biłgoraju.

W konkurencjach mogli wziąć udział seniorzy po 50. roku życia. Senioriada była świetną sposobnością na sprawdzenie swojej kondycji fizycznej, jak również do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Rywalizacjom towarzyszyła nieustanna zabawa i satysfakcja seniorów.

Wśród konkurencji sportowo-rekreacyjnych podziwiać można było autoprezentacje, slalom z piłeczką, slalom między pachołkami, kalambury, wyścig z dużymi piłkami, rzuty woreczkami do celu, tor przeszkód i QUIZ wiedzy o sporcie.

- Reklama -

W programie piątej biłgorajskiej senioriady przewidziano także zachęcające publiczność konkurencje, do wystąpienia dziadków ze swoimi wnuczętami. Bez wątpienia podczas tej konkurencji zacieśniły się międzypokoleniowe więzi.

Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj zdobyła drużyna Honorowych Krwiodawców PCK w Biłgoraju. Wiceburmistrz Jarosław Bondyra złożył na ręce przedstawiciela drużyny zasłużone trofeum. A przy okazji święta Dnia Babci i Dziadka złożył życzenia zdrowia i radości w tym wyjątkowym dla seniorów dniu.

J.P.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.