przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

W Obszy oświetlenie na stadionie. I droga na Podkarpacie

Budowa drogi na Podkarpacie i modernizacja infrastruktury sportowej to dwa zadania, które Gmina Obsza zrealizuje dzięki środkom z ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Samorząd ma już promesę, potwierdzającą przyznanie dotacji, a teraz przygotowuje dokumenty potrzebne do ogłoszenia przetargów na wykonanie robót.

- Reklama -

– Kończymy opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi, która połączy Obszę z Ułazowem na Podkarpaciu. Natomiast w przypadku infrastruktury sportowej szukamy firmy, która przygotuje program funkcjonalno-użytkowy – informuje wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Obecnie z Obszy do Ułazowa prowadzą dwie drogi przez Moszczanicę lub Cieszanów. Po wybudowaniu nowej drogi dojazd skróci się z około 20 – 30 kilometrów do maksymalnie 6 kilometrów. Z kolei w ramach modernizacji infrastruktury sportowej na stadionie w Obszy gmina chce wybudować oświetlenie i zadaszenie części trybun, a boisko w Babicach doposażyć w siedziska dla kibiców i boksy dla piłkarzy.

Wójt Andrzej Placek ma nadzieję, że przetargi na realizację tych zadań uda się ogłosić jeszcze w tym roku, a pierwsze prace rozpocząć w 2024.

Łącznie z rządowego programu Gmina Obsza otrzyma 7,5 miliona złotych, w tym 5 milionów 700 tysięcy na budowę nowej drogi do Ułazowa i prawie 1 milion 800 tysięcy złotych na modernizację infrastruktury sportowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.