- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

W gminie mają nowego SUW-a

Zakończyła się przebudowa stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy w gminie Obsza. To ostatnie z trzech zadań, na które samorząd otrzymał dofinansowanie z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

- Reklama -

Stacja Babice – Dorbozy zaopatruje w wodę około 10 tysięcy odbiorców w całej gminie Obsza, a także części gmin Tarnogród, Księżpol i Łukowa oraz Kuryłówka w województwie podkarpackim.

W ramach przebudowy firma, która wygrała przetarg przeprowadziła renowację zbiorników, wymieniła pompy, odnowiła budynek, wyremontowała instalację elektryczną, zmodernizowała monitoring i ogrodzenie oraz zamontowała panele fotowoltaiczne i automatyczny agregat prądotwórczy.

Z rządowego programu samorząd otrzymał na ten cel 4 miliony 750 tysięcy złotych, które wystarczyły na pokrycie 95 procent kosztów.

Wcześniej, także dzięki wsparciu z pierwszej edycji „Polskiego ładu”, Gmina Obsza zmodernizowała oświetlenie uliczne i wybudowała chodnik w Woli Obszańskiej. Na oświetlenie samorząd pozyskał 720 tysięcy złotych, a na chodnik – ponad 1 milion 680 tysięcy. W pierwszym przypadku dotacja została wykorzystana na pokrycie 90 procent kosztów, a w drugim – 95 procent.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.