kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

„Córka” załatwiła mieszkankę powiatu biłgorajskiego

59 – latka z powiatu biłgorajskiego została oszukana przez osobę, która podszyła się pod jej córkę. Oszust skontaktował się z nią za pośrednictwem komunikatora i poprosił o przelanie gotówki na wskazane konto celem zapłaty za nowy telefon. Kobieta przelała środki i w ten sposób straciła 2 000 złotych.

- Reklama -

– Zgłosiła się do nas 59 – latka, która została oszukana. Kobieta otrzymała wiadomość za pośrednictwem komunikatora od osoby podającej się za jej córkę. Z treści wiadomości wynikało, że „córce” zepsuł się telefon i pilnie potrzebuje pieniędzy na opłacenie nowego urządzenia. Ponieważ ma problemy z zalogowaniem się do aplikacji bankowej prosi o pilny przelew. 59 – latka sądząc, że pomaga córce wykonała przelew na wskazane konto tracąc tym samym 2 000 złotych. Kiedy następnego dnia rozmawiała z córką okazało się, że padła ofiarą oszustwa – informuje KPP w Biłgoraju.

Przypominamy, ta forma oszustwa jest coraz bardziej popularna. Zwykła wiadomość też może być próbą wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podszywają się pod naszych bliskich lub znajomych i proszą o przelanie pieniędzy na zakup towaru lub podanie kodu BLIK. Zanim zdecydujemy się pomóc postarajmy się skontaktować z osobą, która się do nas zwraca i potwierdzić czy faktycznie jest w potrzebie.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Krzysztof Jarzyna że Szczecina mówi

    Brak już słów. Jak można być tak naiwnym i wręcz tępym aby nadal nabierać się na takie sztuczki??
    A tyle o tym się ciągle mówi, powtarza o tych oszustwach, a ludzie dalej są frajerami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.