- Reklama -

- Reklama -

Frampolskie gospodynie o włos od wygranej ! (foto)

Nie udało się wygrać, ale były naprawdę o włos. Koło Gospodyń Wiejskich "Kreatywni" z Frampola zajęło drugie miejsce w konkursie Kulinarne Tradycje Zamojszczyzny. Rywalizację na zamojskim Rynku zdominowały gospodynie z gminy Turobin, które wygrały i konkurs na najlepszą potrawę i na najlepsze ciasto. W kategorii wypieków, tuż za zwycięzcami, uplasowały się właśnie frampolanki. A to przecież jedno z najmłodszych kół na Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Koło Gospodyń Wiejskich „Kreatywni” we Frampolu zostało założone dokładnie 6 marca:

– Aktualnie jest zapisanych 58 osób: 48 kobiet i 10 mężczyzn. Mężczyźni w naszym kole są bardzo potrzebni dla równowagi naszego kobiecego zespołu – mówią frampolskie gospodynie. I nie chcą być tylko organizacją istniejąca na papierze, która od czasu do czasu coś upiecze i dostanie dofinansowanie:

– Przede wszystkim zależy nam na integracji i aktywizacji mieszkańców Frampola. Realizujemy cele statutowe, planujemy aktywnie działać w zakresie integracji społecznej, wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu razem. Chcemy również kultywować tradycje, realizować własne pasje, zdobywać nowe umiejętności – tłumaczą Nowej Gazecie Biłgorajskiej, panie z KGW „Kreatywni” we Frampolu.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Koła, które zdecydowanie łączy pokolenia. Najstarsze członkinie przekazują bezcenną wiedzę na temat zwyczajów sprzed lat, a te młodsze pokazuje jak nadążyć za nowoczesnością.Dodajmy, że najstarsza gospodyni „Kreatywnych” ma 77 lat, a najmłodsza 28: Efekty niespełna półrocznej działalności już widać:

– Udało nam się do tej pory zorganizować warsztaty pielęgnacyjno-makijażowe z KGW „Kreatywni”. Przyświecało nam hasło „Bądź piękna na Dzień Mamy”, braliśmy też udział w Turnieju Miejscowości Frampol i w naszej sierpniowej imprezie „Tanecznego Zakończenia Lata z KGW „Kreatywni” – wymieniają frampolanki.

 

 

foto: KGW Kreatywni Frampol

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mieszkaniec mówi

    Brawo.brawo, być może następnym razem będzie I miejsce

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.