Usługi krawieckie

- Reklama -

Uzbierali ponad 9 tys. zł dla Domów Dziecka w Zwierzyńcu (film)

Wszystko zaczęło się od listów dzieci z Domu Dziecka nr 1 i nr 2  w Zwierzyńcu do świętego Mikołaja, w których zawarły wszystkie swoje marzenia. Świętym Mikołajem w tym przypadku okazał się samorząd gminy Biłgoraj wraz z podlegającymi pod gminę strażakami ochotnikami oraz mieszkańcami.

Dzięki zaangażowaniu strażaków, gminy Biłgoraj oraz innych organizacji udało się zebrać bardzo dużo prezentów, które już trafiły do potrzebujących dzieci.

 Akcja przeszła niezwykle pomyślnie. Zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy i darów rzeczowych, za co ogromnie dziękujemy mieszkańcom naszej gminy. Mam nadzieję, że dzięki nim wszyscy będą zadowoleni, a w szczególności mieszkańcy Domu Dziecka w Zwierzyńcu – mówi Marek Małysa, radny Rady Gminy Biłgoraj zaangażowany w akcję.

Koordynatorem całej akcji był wójt gminy Biłgoraj, której strażacy ochotnicy, szczególnie z miejscowości Kajetanówka i Dąbrowica, zebrali niespodziewaną przez wszystkich kwotę aż 9058 zł. Wszystko dzięki współpracy z pozostałymi jednostkami: OSP Hedwiżyn, OSP Gromada i OSP Wola Dereźniańska. W akcję tę zaangażowały się również inne organizacje: KGW w Hedwiżynie, Fundacja Pomóżmy Dzieciom, Klub Europejski Kuźnica w Dąbrowicy i Kajetanówce, grupa rekonstrukcyjna WIR i Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni.

Swojego pozytywnego zaskoczenia nie kryła również dyrektorka ośrodka, która nie spodziewała się tak dużego odzewu mieszkańców powiatu biłgorajskiego.

– Bardzo nam miło, że mieszkańcy Biłgoraja i okolic odpowiedzieli na listy dzieci z Domu Dziecka numer 1 i numer 2 w Zwierzyńcu i postanowili obdarować ich swoimi prezentami. W naszym Domu Dziecka jest obecnie 23 wychowanków w wieku od czwartego do dwudziestego drugiego roku życia, które czekają na świętego Mikołaja – mówi Anna Marzec, dyrektor Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

- Reklama -

Uzbierali ponad 9 tys. zł

Zebrana kwota zostanie przekazana na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla dzieci z Domu Dziecka.

– Ta kwota ponad 9 tys. złotych bardzo nas zaskoczyła, ponieważ po pierwsze, nie było dużo czasu, po drugie, wszyscy jesteśmy zaprzątnięci obowiązkami przedświątecznymi, wobec tego nie sądziliśmy, że zwłaszcza ci młodzi ludzie; mówię tu o ochotniczych strażach pożarnych głównie z Dąbrowicy i Kajetanówki, tak wzięli się do pracy i tak zainicjowali wspaniałe akcje, angażując w nie mieszkańców swoich miejscowości, że uzbierali tak imponującą kwotę. Miło było brać udział w tym i współpracować z nimi, przyczynić się do tego, co udało się zrobić, a wszystko z myślą o tych fajnych wychowankach Domu Dziecka w Zwierzyńcu –mówi Grażyna Skrzydłowska, mieszkanka gminy Biłgoraj pomagająca w akcji.

To już nie pierwsza tego typu akcja w gminie Biłgoraj i na pewno nie ostatnia

– Jak co roku mieszkańcy gminy Biłgoraj, młodzież, strażacy, włączyli się w kolejną akcję pomocową, tym razem dla wychowanków Domu Dziecka w Zwierzyńcu – mówi Wiesław Różyński, wójt gminy Biłgoraj. – Cieszę się, że mamy to serce, którym umiemy się dzielić z innymi i myślę, że tego typu akcje są potrzebne nie tylko na święta. Zawsze pomagajmy tym, którzy potrzebują takiej pomocy – dodał włodarz.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.