- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Plany są ambitne

21 grudnia radni miejscy podjęli najważniejszą uchwałę – budżetową. Decyzję tę podjęli jednogłośnie.

Sesja poświęcona budżetowi miasta odbyła się w poniedziałek 21 grudnia. Główne założenia budżetu przedstawił skarbnik Roman Żuk. – Trudno powiedzieć, jaki będzie rok 2021. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, aby przygotować się do niego najlepiej jak mogliśmy. Niestety, nie jesteśmy w stanie wielu rzeczy przewidzieć. Wiemy, że sytuacja jest wyjątkowa, w związku z tym, przystępując do wykonywania budżetu, jesteśmy bogatsi o wiedzę i pewnych zobowiązań, szczególnie na początku roku nie możemy wykonywać. Rok 2020 rozpoczęliśmy “normalnie”, natomiast w marcu nastąpiła sytuacja związana z pandemią – mówił. Podkreślił, że prace nad uchwałą budżetową z radnymi trwały długo.

Samorządowcy planują wydać na inwestycje ponad 20 mln zł. W planach jest dokończenie budowy skweru przy zbiegu ulic 3 Maja i Zamojskiej; przebudowa i rozbudowa ul. Narutowicza; wykonanie dokumentacji projektowej ul. Fredry, Gałczyńskiego i  Andersena; wykonanie dokumentacji technicznej budynku przy ul. Matrasia; budowa ul. Parkowej, Korczaka i Sokołowskiego; budowa grobowców wraz odwodnieniem na “Lapidarium”; budowa centrum rehabilitacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1; budowa infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3; modernizacja dachu przy Szkole Podstawowej nr 5, zakup instrumentów dla Państwowej Szkoły Muzycznej; budowa oświetlenia przy ul. Krzeszowskiej. Realizacja wielu zadań uzależniona jest od uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych. – Wydatków inwestycyjnych dofinansowanych z budżetu Unii Europejskiej w tym projekcie budżetu nie ma. Nie ma takich możliwości. To będzie rok bez środków unijnych – mówił skarbnik.

- Reklama -

Uchwała budżetowa określa łączną kwotę dochodów budżetu miasta Biłgoraja w wysokości 135 122 691 zł, z tego dochody bieżące w kwocie 123 659 291 zł i dochody majątkowe w kwocie 11 463 400 zł. Budżet określa się łączną kwotą planowanych wydatków budżetu Miasta Biłgoraja w wysokości 143 076 488 zł, z tego wydatki bieżące w kwocie 123 111 488 zł i wydatki majątkowe w kwocie 19 965 000 zł. Kwotę planowanego deficytu określa się w wysokości 7 953 797 zł. Deficyt zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z kredytu oraz niewykorzystanymi środkami pieniężnymi w 2020 r. Przychody budżetu miasta wyniosą 10 125 250 zł. Budżet określa rozchody w kwocie 2 171 453 zł. Plan wydatków majątkowych budżetu miasta Biłgoraja wynosi 19 965 000 zł.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Matylda mówi

    Ambicji nie sposób odmowic włodarzom miasta. Trzeba w miare mozliwosci upiekszac ten nasz kawałek . jednakze mnie nurtuja dwie rzecxy najwazniejsze. po pierwsze szpital nasz powiatowy. kiedy w koncu ten szpital szpitalem bedzie a nie przechowalnia czy tez umierlnia. mamy juz xxI wiek i czas najwyzszy zrobic z nim porzadek. wiem wiem sprawa zawiła trudna jesty i wogóle ale za cos w koncu te ciezka kase bierze nasza władza. I od tego jest, Druga sprawa to parkingi. W miescie nie iodzie zaparkowac no chyba ze pod dyskontem jakims. albo gdzies na skraju miasta. Wiecej parkingó to wiecej chetnych na zakupy . . Czy totakie trudne zeby wszedzie gdzie sie da stawiac na parkingi małe duze mniejsze aby byly. Np przy ulicy Kosciuszki nie da sie zaparkowac . W zaden sposob. Chyba ze rano o 5 . W dziien nie ma takiej szansy. a wiekszosc urzedów sa przy tej ulicy. wiec jaki sens parkowac kilometr dalej i wedrowac pieszo. Ruch to zdrowie ale w tym wypadku to nierwy a nie ruch.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.