- Reklama -

- Reklama -

Paczki trafiły do Domów Dziecka w Zwierzyńcu (film)

Trzy tygodnie temu do Redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej dotarły listy skierowane do św. Mikołaja. Były one szczególne, ponieważ własnoręcznie napisane przez tych, których los w życiu nie oszczędzał, czyli dzieci i młodzież przebywające w Domach Dziecka w Zwierzyńcu. W kolejne już święta Bożego Narodzenia, dzięki darczyńcom, na twarzach podopiecznych zagości uśmiech.

Podopieczni w tych listach opisali swoje zainteresowania, marzenia oraz potrzeby. Wśród wychowanków są dzieci młodsze, których marzeniem był np. zestaw słomek konstrukcyjnych, taśma LED na pilota lub dywanik z grafiką ulicy. W Domu Dziecka przebywa również dużo młodych ludzi. Niektórzy planują w najbliższym czasie usamodzielnić się i potrzebowali m.in. kompletu garnków, zestawu naczyń czy krzesła obrotowego. Dorastające dziewczęta marzyły o kosmetykach, sprzęcie do pielęgnacji cery czy włosów, ubraniach czy po prostu komplecie pościeli. Film poniżej:

W poniedziałkowe popołudnie 21 grudnia na trzy dni przed wigilią dzieci otrzymały upragnione prezenty.

Dużo dobrych serc wśród pracowników biłgorajskiego oddziału ZUS  (ul. Krzeszowska i Kościuszki) oraz Inspektoratu ZUS w Zamościu.

– Cel był szlachetny i wzniosły, a odzew na listy dzieci z Domu Dziecka wśród pracowników ZUS bardzo duży. Są to prezenty, które dzieci i młodzież sobie zażyczyła, a nawet więcej. Jest to dla nas zaszczyt i spełnienie, że coś robimy dla drugiego człowieka w tym przypadku dla osób, które tej pomocy najbardziej potrzebują – mówi Zbigniew Wasąg, dyrektor ZUS Oddział w Biłgoraju. – Niech te prezenty przyniosą radość dzieciom i niech im służą w dalszym życiu. Największym podziękowaniem dla nas jest radość podopiecznych. Dziękuję wszystkim pracownikom ZUS, którzy zaangażowali się w akcję  dodał dyrektor Wasąg. 

Akcję listów mikołajkowych w tych placówkach nadzorowała pani Marta Woźnica, kordynator ds. edukacji i komunikacji społecznej. Jak przyznaje, wszyscy chętnie przyłączyli się do “mikołajkowego szaleństwa”.

Przedsiębiorcy również nie pozostali obojętni 

Pomimo pandemii oraz trudnych czasów, z jakimi na co dzień przyszło im się zmagać, biłgorajscy przedsiębiorcy również wsparli wychowanków Domu Dziecka w Zwierzyńcu.

- Reklama -

– Odzew przerósł nasze oczekiwania, przekazujemy dziś na ręce pani dyrektor ponad 6 tys. zł w bonach zakupowych oraz prezenty, które są odpowiedzią na listy podopiecznych –podsumował Maciej Kowal z Karczmy Młyn w Zwierzyńcu.

Nie zabrakło również indywidualnych darczyńców, którzy podarowali indywidualne paczki dla podopiecznych, bony ubraniowe, bony do sklepów obuwniczych, bony do drogerii oraz artykuły spożywcze, słodycze i środki higieny osobistej.

Łez i wzruszenia oraz zadowolenia, odbierając prezenty, nie kryła dyrektor Domów Dziecka w Zwierzyńcu.

– W imieniu dzieci przebywających w naszej placówce w Zwierzyńcu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy sprawili, że te święta będą wyjątkowe dla naszych wychowanków – dziękowała Anna Marzec, dyrektor Domu Dziecka nr 1 w Zwierzyńcu.

Podziękowania należą się darczyńcom, którymi są: 

Agnieszka i Piotr Majcherowie, Elżbieta i Dariusz Wolaninowie, Mateusz Mazur, Artur Połuch, Robert Ciosmak, Mariola i Tomasz Kuszowie, Maciej Kowal, Aleksander Żak, Piotr Hułas, Patrycja Kostyła, Anna, Marcin i Julia Kostyła, Sylwester Dziduch, Elżbieta Wróblewska, Bożena i Zdzisław Hułasowie, Agnieszka Świąder, Adrian Samulak, Leszek Popowicz, Agnieszka Wasąg, Aneta Brzykcy, Anna Bielec, Grażyna Skrzydłowska, Małgorzata i Piotr Rapowie, Wioletta i Tomasz Ciupa, Paulina Bździuch, Dominika Biały, Beata Kapka, Elżbieta Zapasek, Mariola Rybak, Artur Zawiślak, Agnieszka Czuryło, Michał Zawiślak, Stanisław Kowalczyk, Marta Hołys, Alicja Dziak, Monika Chabros, Monika i Józef Margol, Justyna i Krzysztof Gurowie, Firma KARKO.PL, Anna Sawic, Agnieszka Kaczmarek, Zenobia Kosik, Barbara Sosnowa, Kancelaria Adwokacka Adwokat Beata Patoleta, Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński, Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Biłgoraju oraz Inspektorat ZUS w Zamościu, Marta Woźnica – ZUS Biłgoraj, Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Babicach, Gadu-Gadu Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne Alicja Bosak, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tereszpolu-Zaorendzie i Pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol.

Prezenty do Zwierzyńca trafiły dzięki pomocy Macieja Kowala (przedsiębiorcy), Marka Małysy (radnego Rady Gminy Biłgoraj), OSP Dąbrowica oraz OSP Kajetanówka. 

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.