- Reklama -

- Reklama -

Uzbierali już 34 tysiące zł na respirator

Niespełna dwa tygodnie temu ruszyła zbiórka pieniędzy na zakup #RespiratoraDlaSzpitala. Zbiórka prowadzona jest na różne sposoby. Do dziś udało się zebrać 34 tysiące złotych, to ponad 30 % kwoty, za którą organizatorzy planują kupić sprzęt.

Zbiórka pieniędzy na zakup respiratora została zainicjowana przez grupę “Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice” i Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej. Pisaliśmy już o niej w artykule pt. Zbierają na respirator (kliknij tutaj).

Do tej pory na konto Fundacji wpłynęło 211 wpłat od darczyńców indywidualnych oraz lokalnych firm – informuje Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nagle wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji paraliżującego strachu, ale to właśnie w takich okolicznościach wzajemna pomoc i wspólne działanie mogą dokonywać rzeczy prawie niemożliwych. Mobilizacja lokalnego społeczeństwa jest bardzo duża. Każdy może pomóc, niekoniecznie wpłacając gotówkę, wystarczy mieć pomysł i odpowiednio go wykorzystać. Tak też zrobiła Olga Kłodnicka, młoda mieszkanka powiatu biłgorajskiego, z wykształcenia pedagog specjalny – terapeuta. W akcję walki z koronawirusem, prowadzoną przez grupę “Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice”, jest zaangażowana od samego początku.

Tak się zastanawiałam, co mogłabym zrobić, aby zakup respiratora dla biłgorajskiego szpitala był możliwy. W jaki sposób zachęcić społeczeństwo do wpłat. Już w trakcie studiów udzielałam się społecznie. Działalność charytatywna zawsze dawała mi dużo satysfakcji, więc postanowiłam w tym celu wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie zawodowe – mówi Olga Kłodnicka.

Olga Kłodnicka na co dzień pracuje w jednej z biłgorajskich szkół, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych. W wolnym czasie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w sieci.

- Reklama -

Prowadzę fanpage na Facebooku, mam konto na Instagramie i kanał na You Tube, gdzie zamieszczam filmiki szkoleniowe dla rodziców i terapeutów. Dzielę się w nich swoją wiedzą bezpłatnie. I tam też stosowałam tzw. “metodę sylabową”, czyli naukę czytania sylabami w terapii dzieci z autyzmem i często udostępniałam pomoce wykorzystywane przy tej metodzie. I tutaj pojawił się pomysł, aby stworzyć “Wielki Zestaw Sylab” – tłumaczy Olga.

“Wielki Zestaw Sylab” to karty do nauki czytania, dzięki którym już dwuletnie dzieci mogą rozpocząć przygodę z czytaniem. Kupując stworzone przez Olgę karty wspieramy zakup respiratora dla biłgorajskiego szpitala. Organizatorzy zbiórki zachęcają także innych mieszkańców powiatu, którzy mają jakiś fach w ręku lub pomysł, który mógłby przyczynić się do wzrostu liczby wpłat na zakup respiratora do skontaktowania się z biurem Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej (e-mail: flzb@lbl.pl).

W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie internetowej licytacji fantów pozyskanych od darczyńców. Ponieważ nie każdy z nas może lub chce wesprzeć naszą zbiórkę finansowo, postanowiliśmy umożliwić wsparcie jej poprzez przekazanie różnych przedmiotów na licytację. Mogą to być różnego rodzaju rękodzieła lub inne ciekawe rzeczy, które swoją wyjątkowością sprawią, że licznik naszej zbiórki wzrośnie i szybko osiągniemy nasz cel, czyli 80 tys. zł – wyjaśnia Krzysztof Gura, przedstawiciel grupy “Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice.

Szpital

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

Red.

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. maurycy mówi

    To my obywatele jak chcemy miec w naszym szpitalu respirator to musimy sie na niego zrzucic?
    Dziwna sytuacja. przeciez nam co miesiac odbieraja sporo pieniedzy na słuzbe zdrowia składki emerytalne rentowe i podatki takze polowe z tego co zarabiamy zabiera nam panstwo. I jeszcze z tych resztek mam sie dokłądac do respiratora bo panstwo to ma na wiele rzeczy pieniadze ale na respirator w szpitalu powiatowym to juz nie. Miliony sa wyrzucane w błoto. co tam miliony miliardy ida na propagande . A na ochrone zdrowia nie ma kasy?? To co najmniej jest dziwne. przeciez nasze zycie jest najwazniejsze i zdrowie w sumie tez. Opssssssssssss przepraszam chodzi o zycie poczete zaledwie. jak tylko to zycie sie urodzi to juz niestety nie. Przykład prosze bardzo. Sławny szpital powiatowy w biłgorajcu. Szpital tylko z nazwy bo ani tam nie lecza aninie pomagaja. Brak sprzetu. Brak lekarzy. Snuja sie jacys w fartuchc doktorki ale ci pojecia nie maja o leczeniu ludzi. I ci którzy maja szczescie to sa odwozeni do innych szpitali i maja szanse przezyc. Ci którzy tego szczescia nie maja i laduja w tym szpitalu to sa skazani na czekanie tak tak czekaja czy zabierze ich smierc co sie zdarza przeciez czy sami wyzdrowieja bo tutaj pomocy medycznej nie optrzymaja . Brak sprzetu i lekarzy. po zatm nikt nie jest zainteresowany ich leczeniem. to kosztowne a szpitala na to nie stac. szpital nastawiony jest na zysk a nie na chorych, I cała sprawa sie wydała własnie. Tyle lat szpital funkcjonuje a ciagle to samo.

  2. Rycho Rysiński mówi

    Może wcześniej pandemia się skończy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.