- Reklama -

- Reklama -

Ograniczniki parkingowe – co należy o nich wiedzieć?

Wielu z nas spotkało się w swoim życiu z określeniem ogranicznik parkingowy, ale czym one właściwie są i do czego służą? Ograniczniki to elementy uniemożliwiające wjazd pojazdów w konkretne miejsca. Przydają się wszędzie tam, gdzie naruszano zasady ruchu drogowego, tam, gdzie tamowano ruch oraz tam, gdzie uniemożliwiano ruch zarówno osobowy jak i kołowy. Bywa, że nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, pozostawiane na chodnikach, utrudniają funkcjonowanie wszystkich użytkowników, powodując tym samym sytuacje stresowe, a nawet niebezpieczne incydenty.

Ograniczniki parkingowe to produkty służące do ochrony budynków i urządzeń przed uderzeniami pojazdów. Funkcją niektórych modeli jest rozdzielanie pasów ruchu, wydzielanie miejsc parkingowych, a także skuteczne odgrodzenie pieszych od ruchu drogowego. Inne zaś znakomicie wypełniają funkcję krawężników. Nieopisaną zaletą jest podnoszenie naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Produkty te są idealnie skrojone pod potrzeby wielkich firm, sklepów wielkopowierzchniowych, dużych osiedli mieszkaniowych oraz innych dużych skupisk ludzi. Skutecznie wykorzystywane są także na parkingach przed dworami kolejowymi i autobusowymi, ale także nieopodal choćby lotniska. Wspólną cechą tych wszystkich miejsc jest bowiem wzmożony ruch, wszędzie tam, gdzie każdy centymetr parkingu jest na wagę złota. Ułatwiają one bezkolizyjne pozostawienie pojazdu w każdym z powyższych miejsc. Stwarzają możliwość rozróżnienia stref przeznaczonych dla pracowników i klientów różnych instytucji. Warte podkreślenia jest także to, że ich wykorzystanie eliminuje skutki nieumiejętnego parkowania – zarysowania, urwanie lusterek, połamanie zderzaków oraz inne szeroko pojęte kolizje.

Weźmy na przykład lotnisko bądź galerię, gdzie przewijają się setki pojazdów i tysiące pieszych. Nietrudno o potrącenie, a umiejętne wyznaczenie i oddzielenie stref dla wszystkich uczestników upłynnia ruch, usprawnia funkcjonowanie instytucji i minimalizuje zagrożenie. Pamiętajmy, że ewentualny wypadek, kolizja może zostać zakwalifikowana jako niewłaściwe zabezpieczenie terenu przez jego administratora. W takiej sytuacji można zostać nawet pociągniętym do odpowiedzialności. Aby łatwo temu zapobiec wystarczy sięgnąć po ograniczniki parkingowe sklepu Max8.pl.

To samo dotyczy siedzib władz samorządowych. Tam również w ciągu doby przewija się mnóstwo ludzi i tam także należy zwrócić uwagę na tak istotną kwestię jak bezpieczeństwo. Nie należy patrzeć wyłącznie na finanse i rezygnować z czegoś, co daje spokój i porządek.

- Reklama -

Wcześniej wspominałem o roli, jaką ograniczniki parkingowe spełniają na osiedlach. Z zewsząd dobiega dźwięk zabaw pociech, w momencie zmieniają miejsce gier z chodnika na ulicę. To dzięki najzwyklejszym progom zwalniającym, czynimy je bezpieczniejszymi.

Ze względu na sposób działania ograniczniki możemy podzielić na: leżące (odbojnice, separatory, blokady parkingowe), stojące (słupki drogowe). Biorąc pod uwagę materiał, do wyboru mamy ograniczniki wykonane z gumy, kauczuku, tworzywa sztucznego, a nawet stali. Wszystkie one są odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg, duże amplitudy temperatur). Nieomal wszystkie egzemplarze posiadają elementy odblaskowe, co czyni je łatwo zauważalnymi. Najpopularniejsze wzory są żółte, pomarańczowe, niektóre zaś czarne. Montaż ograniczników odbywa się przy wykorzystaniu śrub znajdujących się w zestawie. Ograniczniki to również produkt bardzo ekologiczny, bowiem niektóre materiały wykorzystane w procesie produkcji pochodzą z recyklingu.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór ograniczników. Przedział cenowy jest bardzo duży. Dostępne są warianty zarówno tańsze, aczkolwiek bardzo skuteczne, jak i te droższe, niesłychanie profesjonalne. Dla każdego coś innego.

Szczególnie polecam produkty oferowane przez sklep internetowy Max8.pl. Bez problemu można dokonać zamówienia dowolnej ilości ograniczników w bardzo atrakcyjnych cenach. Najważniejsze, że można to wszystko zrobić, nie ruszając się z domu. Dość ciekawa oferta dotyczy także maskownic kablowych, o których przeczytać można tutaj https://max8.pl/maskownica-kabli-rol-9. Maskownice kablowe to rozwiązanie dla osób ceniących komfort i bezpieczeństwo.

* Materiał zewnętrzny

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.