- Reklama -

Zbierają na respirator dla szpitala

Grupa "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" we współpracy z Centrum Rozwoju Wolontariatu Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej ogłasza zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora dla biłgorajskiego szpitala. Organizatorzy chcą zebrać 80 tys. zł.

Pomysł na zrzutkę powstał w środowisku biłgorajskich wolontariuszy w odpowiedzi na pilną potrzebę zaopatrzenia szpitala w respirator.

– Zawsze będziemy wspierać takie działania, między innymi dlatego utworzyliśmy Centrum Rozwoju Wolontariatu przy naszej Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej. Wobec ograniczonych możliwości praktycznej pomocy chcemy czynić dobro, wspierając finansowo nasz szpital, aby ułatwić zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej.

W sytuacjach kryzysowych biłgorajanie potrafią się zmobilizować i podejmować działania pomocowe. Grupa “Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice” powstała w odpowiedzi na kryzys związany z pandemią koronawirusa. Pomaga szpitalom, ratownikom medycznym oraz innym służbom, niosącym pomoc potrzebującym w walce z COVID-19.

– Nasze działania polegają na pozyskiwaniu darczyńców, którzy wspierają nas finansowo. Za otrzymane od nich środki kupujemy materiały na maseczki, przyłbice, czepki, fartuchy. W tej chwili ciężko jest kupić gotowe wyżej wymienione rzeczy, ponieważ tego nie ma. A jeśli są, to ich ceny powalają i dlatego zdecydowaliśmy się na zakup materiałów i szycie we własnym zakresie – tłumaczy Krzysztof Gura, współorganizator akcji “Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice”.

 

- Reklama -

Zakupiony przez nas sprzęt będzie własnością Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej, a decydentami  w sprawie jego wykorzystania będą członkowie Grupy “Widzialna Ręka Biłgoraj” oraz członkowie Zarządu FFLZB – Centrum Rozwoju Wolontariatu. Respirator nie będzie w własnością szpitala, będzie on użyczony przez FFLZB w celu ratowania zdrowia i życia pacjentów w walce z koronawirusem – podkreślają organizatorzy tej zbiórki. 

Do tej pory dzięki działaniom “Widzialnej Ręki” udało się uszyć 15 tys. sztuk maseczek ochronnych, 300 sztuk przyłbic, 600 sztuk fartuchów, 300 czepków oraz zakupić 1000 opakowań jednorazowych rękawic. Teraz dzięki współpracy z Centrum Rozwoju Wolontariatu działającym przy Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej działania “Widzialnej Ręki” mogą mieć inny wymiar.

Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji, liczy się każda złotówka. Darowizny, przekazane na Fundacje FL Ziemi Biłgorajskiej, każdy podatnik będzie mógł odliczyć od dochodu, co zostało określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych. Osoba fizyczna może odliczyć od dochodu darowiznę lub darowizny przekazane na cele pożytku publicznego, o ile ich łączna kwota w danym roku podatkowym nie przekroczy 6% jej dochodu. W przypadku osób prawnych limit odliczeń wynosi 10% dochodu. Dlatego jeszcze raz apelujemy o wsparcie naszej akcji – tłumaczy I. Gadaj.

Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji FL Ziemi Biłgorajskiej: Bank Spółdzielczy w Księżpolu 22 9614 0008 2005 0007 5819 0001 z dopiskiem “#RESPIRATOR DLA SZPITALA”. Można także podarować 1% na walkę z koronawirusem wpisując w PIT KRS 0000082324.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Krzysztof mówi

  Dlaczego Mewa nie przestawiła się na produkcję maseczek? Czy ktoś tam myśli biznesowo?

 2. mieszkaniec mówi

  kto będzie właściciel tego respiratora czy to będzie arion w upadłości , czy powiat biłgorajski bo to jest różnica. Pojawiły się duże pieniądze w urzędzie marszałkowskim na służbę zdrowia niech arion się stara, powinno być poparcie Pani Poseł.

 3. Rycho Rysiński mówi

  Przecież “władza sama się wyleczy”, podobnie jak “sama się wyżywi”. Komu zależy na zdrowiu społeczeństwa? Niewolników do pracy i tak jest pod dostatkiem… 🙁

 4. Konstantyn mówi

  Napiszcie w koncu prawde. Zbieramy na pierwszy respirator ktory bedzie w naszym szpitalu. Do tej pory to nie bylo zadnego respiratora. Był za to tomograf. Ale ciagle był zepsuty. Albo w naprawie albo nie bylo fachowca. A poxniej gdzies zniknał. Tak samo jak wieksza czesc sprzetu do diagostyki. tez znikneła. Poxniej miała sie pojawic ale ciagle jej nie ma. gdzies podobno w magazynach zalega. Ale to jest szpital nie magazyn.Tak to jest oddac szpital w rece prywatnej społki i siedziec na tylku patrzac jak szpital schodzi na psy. Bo tak bylo. Dziadostwo w szpitalu osiagneło szczyty w koncu. I co zrobioli nasi wlodarze. Nic. Poprostu nic nie zrobili. Kase wzieli i mieli to gdzies Przyszla nowa zmiana i co?? To samo. Naopowiadali bajek jak to sie staraja i wogóle ale ze nic nie mogga bo to wina tych poprzedników i wogóle. I mija rok i drugi i dalej kase biora a w szpitalu nie ma nic. Społka ponoc w upadłosci sprzet gdzies sie zapodział szpital tez w upadłosci a wladza co?? Dalej nic czeka na cud albo na nie wiadomo co. A my co mamy robic. ? tez nic mamy grzecznie siedziec cicho i czekac na smierc. Wiem co mowie bo miałem przyjemnosc ten szpital zaliczyc. Powiedzialem sobie wtedy ze nigdy w zyciu wiecej. Wole zdychac w rowie niz tam.

 5. Ciekay mówi

  Kto jest właścicielem szpitala ? Prywatna spółka Arion czy Starostwo Powiatowe?

 6. Rycho Rysiński mówi

  Czyli ta zrzutka de facto będzie dla spółki Arion. Mówiąc wprost, dla prywaciarzy!!! Róbta tak dalej… 🙁

 7. Matylda mówi

  Czy to oznacza, że w tym naszym wspaniałym szpitaliku nie ma nawet jednego respiratora? Bo na to wychodzi skoro zbiera sie pieniadze na respirator. I w tym szpitalu maja walczyc o nasze życie z koronawirusem nie majac nawet jednego respiratora? To jak maja walczyc?. Wiem wiem modlitwa chyba tylko.
  A tak na powaznie to co sie dzieje nie tylko u nas ale w całym kraju w zwiazku z zagrozeniem wirusem to jakas paranoja jest . Wiec po pierwsze? Brak testów. Oczywisty brak testów. Stad tak mała ilosc osób zakazonych bo nie zrobili testów. Testy zostały zarezerwowane dla naszej włądzy w Warszawce. NA teren rzucili po pare sztuk i jeszcze powiedzieli oszczedzajcie bo nie ma. No cóz takie życie prawda. W Warszawce badali sie wszyscy najwazniejsi po kilka razy nawet. I bez kolejki. Bo oni sa przeciez wazniejsi niz jakis motłoch z terenu. Ale oficjalnie nasza władza mówi ze wszysko ok wszysko dobrze pod kontrola inni sie moga od nas uczyc. No wezcie mnie.
  Nastepna rzecz. Brak srodków ochrony osobistej dla lekarzy pielegniarek i personelu. I znowu włądza mówi wszysko jest. Oni mówia nie ma nic. Komu wierzyc., Czy tym oderwanym od rzeczywistosci zadufanym pajacom czy tym co walcza codziennie na ulicach.
  Nastepna rzecz. Leki respiratory.
  Przeciez sa i to zapas mamy spory jeszcze,
  A tytaj zbieraja na chociaz jeden. Ciekawe kto go dostanie jak bedzie chorych ze stu albo wiecej.Pewnie nikt zeby ni wkurzac nikogo. A cos gdzies pisało o jakichs brakach sprzetu który miał byc w szpitalu ale go nie było i sie maiał znalezdz w koncu gdzies w magazynie czy jakos .
  Jak sie tak czyta takie opowiesci rózne to człowiek sobie siedzi i mysli przy okazji. Rzadza nami juz tyle lat. Biora za to ciezka kasa co miesiac. I co?? No włąsnie to co widac w sytuacjach kryzysowych.

 8. MK mówi

  Nie wiem kto robi tą zbiórkę ale zastanawiam się czy jest zorientowany w sytuacji? Ostatnio został zrobiony przecież zakup kilku czy kilkunastu respiratorów..

 9. Bbb mówi

  W tym szpitalu nawet z respiratorem nikogo nie uratuja. Tu sie lezy na rente

 10. sssss mówi

  Grupa jest super. Wszystko ładnie pięknie …………..ale………
  1. Czy nie płacimy składek na ubezpieczenie z których budżet RP powinien zakupić sprzęt do szpitali ?
  2. Rząd naszego kraju nie lubi wpier.alania się w tego typu sprawy przez kogoś/coś z zewnątrz i może nieprzychylnie zareagować na taką zrzutkę w stylu J.Owsiaka. Zastanówcie się z tą zrzutką bo jeśli uzbieracie jakoś te 80tys to i tak oskarżą Was że drugie tyle ukradliście.
  3. Jeśli już ewentualnie ten respirator kupicie i jeszcze bardziej ewentualnie pojawi się on w naszym biłgorajskim szpitalu to i tak podłączani będą do niego głównie PiSdowcy wybrańcy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.