- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uwaga na fałszywą kwarantannę

Nawet kilka tysięcy wiadomości SMS mogło zostać wysłanych przez użytkownika “Kwarantanna” na numery telefonów w całej Polsce. Wiadomości dotyczyły skierowania na 10-dniową kwarantannę. Na szczęście, mieszkańcy powiatu biłgorajskiego nie dali się nabrać.

- Reklama -

Rośnie plaga fałszywych wiadomości SMS, w których oszuści, chcąc wyłudzić dane osobowe lub pieniądze, podszywają się pod różne instytucje, między innymi pod Głównego Inspektora Sanitarnego. W takiej wiadomości znajduje się link, którego otworzenie może skutkować zainstalowaniem złośliwego oprogramowania na urządzeniu.

– Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja Sanitarna nie jest autorem tej wiadomości – informuje Magdalena Kaproń, zastępca rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

urząd MArszałkowski projekt

Biłgorajski sanepid nie ma informacji o tym, żeby ktoś z powiatu biłgorajskiego miał zostać oszukany, jednak do instytucji trafiały pytania o to, czym są owe SMS-y. Pokazuje to, że mieszkańcy naszego powiatu są ostrożni i znają niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą klikanie w podejrzane linki.

Przede wszystkim po otrzymaniu podobnej wiadomości powinniśmy zweryfikować, czy sytuacja opisana w treści faktycznie nas dotyczy. Często działamy w pośpiechu i nieświadomi zagrożenia otwieramy załączony do treści link, który kieruje nas na fałszywe strony internetowe, umożliwiające logowanie do banku. Ten moment wykorzystują oszuści i wypłacają z konta nasze oszczędności. Pozornie niewielka kwota dopłaty może spowodować, że utracimy wszystkie zgromadzone na rachunku środki.
[poll id=”39″]

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.