- Reklama -

- Reklama -

Tak Obsza jeszcze nie świętowała

Obsza szykuje się do sobotniego Narodowego Święta Niepodległości. Wyjątkowego, bo po raz pierwszy gmina będzie świętowała w plenerze. Mieszkańcy uczczą 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości okolicznościową akademią zaplanowaną na 11 listopada.

- Reklama -

Przedstawiciele władz samorządowych, delegacje szkół i organizacji kombatanckich oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zbiorą się o 9.45 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, skąd w asyście miejscowej orkiestry dętej przejdą do kościoła parafialnego. Tutaj o 10.30 rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny, po której organizatorzy planują przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, pod którym delegacje złożą kwiaty.

Fundatorem obelisku, stawianego w latach 1933 – 1935, był dziedzic majątku w Obszy, który w ten sposób chciał podkreślić zasługi marszałka w walce o niepodległą Polskę. W ramach prac renowacyjnych w 1991 roku została zamontowana tablica z napisem: „Józefowi Piłsudskiemu bojownikowi o niepodległą Polskę w roku ponownego odrodzenia się Rzeczypospolitej społeczeństwo gminy Obsza” oraz płaskorzeźba z wizerunkiem Marszałka.

Ostatnia część sobotnich obchodów odbędzie się na placu przy urzędzie gminy, gdzie wójt Andrzej Placek wygłosi okolicznościowe przemówienie, a uczniowie Szkoły Podstawowej w Obszy zaprezentują patriotyczny program artystyczny.

Organizatorzy uroczystości zastrzegają, że jeśli pogoda nie będzie sprzyjać, przemarszu nie będzie a wystąpienie wójta i akademia zostaną przeniesione do ośrodka kultury.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.