- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Strażacy z nowym wozem

Druhowie ochotnicy z Majdanu Nepryskiego w gminie Józefów mogą już korzystać z nowego samochodu strażackiego.

– Auto wzmocni bezpieczeństwo pożarowe na terenie naszej gminy. Ono nie jest słabe, bo wozów nam przybywa, ale jednostka OSP Majdan Nepryski funkcjonuje na wyjątkowo wysokim poziomie – mówi niejednokrotnie burmistrz Roman Dziura. Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 kosztował 820 tys. zł. Udało się pozyskać 380 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz 150 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Samorząd gminy Józefów dołożył ponad 100 tys. zł. 20 tys. zł pozyskano z fundacji Orlen. Sprzedany został również stary samochód jednostki.

OSP w Majdanie Nepryskim liczy 106 lat. To jedna z najstarszych jednostek w gminie. Starsza jest OSP w Józefowie. Jej początki sięgają czasów pierwszej wojny światowej. Oficjalnie jednostka została założona w 1914 roku, a w jej utworzeniu pomogli aktywni strażacy okresu międzywojennego Wawrzyniec Torba, Piotr Grzyb i Franciszek Ostasz oraz właściciel folwarku w Górecku Starym. Druhowie nie tylko brali udział w akcjach bojowych i ćwiczeniach sprawnościowych, byli wtedy także inicjatorami wydarzeń kulturalnych, spektakli i zabaw tanecznych, z których dochód przeznaczano na potrzeby OSP.

- Reklama -

Doposażenie OSP w Majdanie Nepryskim oznacza, że spełnia wszystkie kryteria, uprawniające do złożenia wniosku o jej włączenie do KSRG.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.