Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Strajk w Tarnogrodzie. Bardzo nietypowy (foto)

W Tarnogrodzie na ulicy Biłgorajskiej trwa strajk. Jeden z mieszkańców ustawił na motsku ... traktor, uniemożliwiając drogowcom jego rozbiórkę. Ale jak nas zapewnia. ma pełne poparcie sąsiadów.

- Reklama -

O problemach mieszkańców ulicy Biłgorajskiej w Tarnogrodzie pisaliśmy już wielokrotnie. Chodzi o  remont DW 835 podczas którego pozbawiono mieszkańców bezpośredniego dostępu do drogi wojewódzkiej (drogą serwisową  muszą pokonać dystans ok. 4 km, by dostać się do swoich pól po przeciwnej stronie ulicy).

 

Pisaliśmy o tym tutaj:https://gazetabilgoraj.pl/przebudowa-drogi-wojewodzkiej-835-trwa-coraz-wiecej-kontrowersji/

 

urząd MArszałkowski projekt

Po spotkaniu z wicemarszałkiem Michałem  Mulawą i dyrektorem ZDW Pawłem Szumerą sprawy wydawały się obrać dobry kierunek: wyznaczono budowę 5 zjazdów (których co prawda mieszkańcy nie zaakceptowali), przeprowadzono konsultacje i obiecano więcej zjazdów.  Niestety, mieszkańcy nadal nie są zadowoleni.

Mieszkaniec Tarnogrodu wyjaśnia nam, co dokładnie wydarzyło się w ciągu ostatniego niespełna miesiąca w Tarnogrodzie. Okazuje się, że przy budowie 5 zjazdów w miejscach wybranych przez ZDW i niezaakceptowanych przez mieszkańców,  rozebrano wszystkie wjazdy, poza jednym, na którym….trwa strajk. Przewodniczący NSZZ RI Solidarność, nie chciał dopuścić do rozebrania jednego z niewielu użytecznych mostków i  ustawił na mostku traktor, tym samym uniemożliwiając drogowcom  rozbiórkę.  Jak mówią mieszkańcy, jego działania mają pełne poparcie sąsiadów.

– Jak już wiadomo inwestor rozebrał wszystkie istniejące wjazdy – poza jednym, na którym mieszkający tutaj przewodniczący NSZZ RI Solidarność wraz z pełną aprobatą mieszkańców prowadzi protest oraz wybudował 5 wjazdów w miejscach totalnie bezsensownych – zamiast naprzeciwko gminnych wygonów czy bramy wjazdowej do TZK, jak prosili mieszkańcy, wykonał wjazdy np. naprzeciwko latarni w połowie działki Zakładu Energetycznego czy w bezpośrednim sąsiedztwie ronda. Tym bardziej przykro, że mieszkańcy wskazywali inne, bardziej racjonalne usytuowanie w/w wjazdów, oraz inną ich ilość. Rozebrano nawet ten wjazd, który marszałek Mulawa zapewniał, że nie będzie zlikwidowany położony w połowie drogi serwisowej, przylegający do „mijanki” – ten wykonany na zgodnie z sztuką budowlaną betonowej podbudowie według niwelatora. ( Na wcześniejszych etapach prac  takich mostków wykonano, a następnie rozebrano 15)wyjaśnia Koś.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mieszkańcy Tarnogrodu zapewniają, że nie odpuszczą. Podjęli już kolejne kroki. O ich działaniach będziemy na bieżąco informować na łamach „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Franek mówi

    Tak , bo temu panu od traktora to wolno więcej. Niedługo pierwszeństwa przejazdu zażąda dla swoich wózków i traktorów

  2. aaa mówi

    Tacy pseudorolnicy potrafią zepsuć każdą inwestycję, nikt nie pisze, że w końcu droga i ścieszka rowerowa jest super

  3. az mówi

    Lubelskie murem za pisem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.