kolportaż baner główny

Grom Różaniec: Do zwycięstwa zabrakło skuteczności

W czternastej kolejce piłkarskiej IV ligi, Grom Różaniec zremisował na własnym stadionie POM-Iskrą Piotrowice 1:1. Bramkę dla Gromu zdobył Jakub Stefan.

W pierwszych minutach goście odważnie zaatakowali i Grom nie mógł wyjść z piłką z własnej połowy, ale po kwadransie mecz się wyrównał, a wcześniej bo w 7. minucie Grom zmarnował znakomitą okazję. Po kontrataku Jacek Podolak zagrał prostopadle do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Patryka Wróbla. Niestety strzał skrzydłowego Gromu obronił bramkarz. W 17. minucie w podobnej sytuacji znalazł się Jakub Stefan, ale również nie zamienił jej na bramkę. Następnie dwukrotnie bramce strzeżonej przez Wojciecha Markowicza zagrozili goście. Kamil Szabłowski z pola karnego uderzył obok dalszego słupka, a jeden z jego kolegów z drużyny trafił w słupek. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Volodymyr Halych, a piłka przeleciała nad poprzeczką. W 35. minucie pięknie z woleja uderzył Oskar Białek, nie dając szans Wojciechowi Markowiczowi i POM wyszedł na prowadzenie. Dwie minuty później Grom powinien mieć okazję do wyrównania w postaci karnego, jednak po ewidentnym faulu na Jakubie Stefanie sędzia nie wskazał na 11 metr.

Po przerwie lepiej prezentował się Grom pomimo kolejnych problemów kadrowych wynikających z kontuzji. Z powodu urazów boisko opuścili Patryk Wróbel i Jacek Podolak, a zastąpili ich Wojciech Kos i 16-letni Maciej Gałka, dla którego był to pierwszy występ w zespole Gromu. Pierwszą okazję do wyrównania miał Kamil Kaproń, ale z 20 metrów uderzył nad poprzeczką. Następnie po błędzie Kamila Przybysławskiego bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystali goście. W 71. minucie Dawid Pigan zagrał do Jakuba Stefana, który strzałem z 15 metrów pokonał Patryka Woźniaka. W końcówce meczu szanse na zdobycie zwycięskiej bramki mieli jeszcze Krzysztof Karwacki, Dawid Pigan i Volodymyr Halych, ale ich strzały były niecelne i mecz zakończył się remisem.

Grom Różaniec – POM-Iskra Piotrowice 1:1 (0:1)

Bramki: 33′ Oskar Białek, 71′ Jakub Stefan.

info/foto: Grom Różaniec