Romańczuk kandydat Eurowybory

- Reklama -

- Reklama -

Co się działo w Tarnogrodzie! Szczegóły tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej (zdjęcia)

Tak gorąco w Tarnogrodzie nie było nawet w środku lata. Mieszkańcy ulicy Biłgorajskiej spotkali się z wicemarszałkiem Michałem Mulawą i dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Wiadomo - chodzi o kontrowersje wokół przebudowy DW 835. Tyle, że w pewnym momencie dyskusja przerodziła się niemal w widoki znane z gal KSW. Szczegóły tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

O problemach związanych z remontem drogi wojewódzkiej 835 pisaliśmy już wielokrotnie. We wtorek 4 października w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury  odbyło się spotkanie mieszkańców Tarnogrodu z wicemarszałkiem województwa, Michałem Mulawą, dyrektorem ZDW Pawłem Szumerą, burmistrzem Tarnogrodu Pawłem Decem oraz mieszkańcami ulicy Tarnogrodzkiej.

 

Zobacz także:  https://gazetabilgoraj.pl/przebudowa-drogi-wojewodzkiej-835-trwa-coraz-wiecej-kontrowersji/

urząd MArszałkowski projekt
Mieszkańcy Tarnogrodu są przekonani, że to dzięki  zaangażowaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej i nagłośnieniu sprawy udało się zorganizować wczorajsze spotkanie.  Wicemarszałek zaprzecza, że spotkanie z mieszkańcami ma jakikolwiek związek z artykułami w prasie na temat DW 835, ale podkreśla, że:

 

 

-Inwestycja przebudowa drogi 835 została wydłużona do 31 października 2022. (…) Również, dzięki środkom masowego przekazu inwestycja jest pod szczególnym nadzorem i Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego, i Urzędu Wojewódzkiego, i różnych innych instytucji i służb. Musimy brać to pod uwagę przy odbiorze tej inwestycji – tłumaczył wicemarszałek.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Przypomnijmy: W Tarnogrodzie od kilku lat trwa spór związany z budową zjazdów na drogę główną. Początkowo zaprojektowano 42 zjazdy, po czym przystąpiono do ich budowy i wykonano 15 zjazdów, a po jakimś…je rozebrano. Okazało się, że zaktualizowany projekt DW835 na odcinku ulicy Biłgorajskiej w Tarnogrodzie takowych zjazdów jednak nie przewiduje. Wtedy mieszkańcy zaczęli szukać pomocy we wszelkich możliwych instytucjach. Zgłosili się również do nas z prośbą o nagłośnienie sprawy. Wczoraj Wicemarszałek Michał Mulawa i Dyrektor ZDW Paweł Szumera przyjechali do Tarnogrodu, by złożyć mieszkańcom pewną propozycję.

 

-Mieliśmy kilka spotkań z Państwem, proponowaliśmy różne rozwiązanie, których Państwo nie akceptowaliście. Zaproponowaliście na ostatnim spotkaniu, żeby do każdej działki był zaprojektowany zjazd. ZDW przystąpił do tego, zaprojektował do każdej działki zjazd (…) Wystąpiliśmy do Wojewody ze zgłoszeniem odnośnie tych 40 zjazdów. (…)Otrzymaliśmy decyzję odmowną wykonania tych zjazdów do każdej działki. Prowadziliśmy wielokrotne rozmowy z Wojewodą, w których uczestniczył również pan marszałek i dostaliśmy sygnał, że Wojewoda stwierdził, na wszystkie 40 zjazdów nie da zgody, da nam jedynie na 5 wjazdówwyjaśnił Szumera i zapewnił, że wykonawca już w przyszłym tygodniu przystąpi do realizacji prac.

 

Chwilę po ogłoszeniu tej informacji emocje sięgnęły zenitu, a na sali zrobiło się na prawdę gorąco.  Mieszkańcy nie kryli swojej frustracji, a Wicemarszałek i Dyrektor ZDW odpowiedzialnością  za zaistniałą sytuację obarczyli Wojewodę Lubelskiego oraz wykonawcę drogi:

 

 

 

Chcę Wam powiedzieć jedną rzecz: ja jestem na tę sytuację, że tam nie ma teraz tych zjazdów, wściekły, bo prosiliśmy firmę wykonawczą, żeby wstrzymała się z rozbiórką tych zjazdów do czasu, aż my nie uzyskamy odpowiednich pozwoleń od Wojewody. Nie możemy wykonać tych zjazdów bez pozwolenia Wojewody, bo nam, po prostu, tego nie odbiorą tłumaczył Mulawa. 

 

 

Ku niezadowoleniu mieszkańców, w spotkaniu nie uczestniczył żaden przedstawiciel Urzędu Wojewódzkiego, który odpowiedziałby na nurtujące ich pytania:

 

-Czym Wojewoda uzasadnił, że tylko 5 wjazdów może zostać wykonanych?zapytał jeden z mieszkańców.
-Dlaczego 5 a nie 15?pytał kto inny, a pytanie o „magiczną 5” powracało przez całe spotkanie.

 

-Dlaczego nie 20? – dodała kolejna osoba.
– A której dwudziestce mielibyśmy postawić te zjazdy? – zapytał Wicemarszałek.
– A kto nas się pytał, gdzie te 5 postawić? – odpowiedział coraz bardziej zdenerwowany rolnik.
-Bez Wojewody tego nie rozwiążemy – podsumował kto inny.
Mieszkańcy apelują teraz o spotkanie z Wojewodą. Jeśli Wojewoda nie zgodzi się na spotkanie, o które w ich imieniu zapytać Wojewodę obiecał  wicemarszałek Mulawa, wysunęli pewien pomysł  jak szybko „przywołać” Wojewodę do Tarnogror

 

 

 

 

 

Więcej o planie mieszkańców na zorganizowanie spotkania z Wojewodą, o  niebezpieczeństwie czyhającym na „serwisówce” przy ulicy Biłgorajskiej oraz o innych aspektach wczorajszego spotkania w Tarnogrodzie przeczytanie w najbliższy wtorek tylko w papierowym wydaniu „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.

 

- Reklama -

22 Komentarze
 1. Anonim mówi

  DOKUMENTY PRZEBUDOWY NOSILI BY ZAINTERESOWANI MOGLI SIE ZAPOZNAC. CZY TO CI SAMI CO ICH WTEDY NIEBYLO A TERAZ SANA SALI DOMU KULTURY

 2. Anonim mówi

  PRZED WYKONANIEM PRAC PRACOWNICY Z DOKUMENTAMI PROJEKTU PRZEBUDOWY CHODZILI W MIEJSCACH NA ULICY PRZY KTOREJ ZOSTALY DOKONANE ZMIANY,ABY UZYSKAC AKCEPTACJE MIESZKANCOW ZAINTERESOWANYCH. KTO BYL OBECNY Z OBECNIE ZAINTERESOWANYCH.

 3. x. mówi

  Ja mam jeszcze prośbę, aby na następnym spotkaniu zwrócić uwagę na parkowanie, jeden z obecnych gości zaparkował praktycznie w drzwiach domu kultury. No doprawdy! Tak trudno przejść 50 metrów?

 4. Anonim mówi

  Jak się Panu Stasiowi kamerce nochalkowi nie podoba to nie się zajmie czymś pożytecznym, bo zaraz mu się skończą układy i nie pomoże synuś przewodniczący ani wujek w skarbówce.

 5. Piter mówi

  Gdzie są nagrania z tej hulanki?

 6. Zbychu mówi

  Droga nowa tylko przyklasnąć Panu Michałowi a tu ciągle narzekanie.

  1. Anonim mówi

   BRAWO DLA MICHALA M .NIECH TAM OBECNI SIE UCZA

 7. Janusz mówi

  Wygląda to jakby ktoś chciał wmówić ludziom że „nicnierobienie” włodarze gminy jest lepsze od tego co zrobił Mulawa.

 8. Anonim mówi

  Ta droga o samego początku była źle zaprojektowana a jej wykonanie to jeden wielki bubel

  1. Anonim mówi

   GDZIE BYLES WTEDY

 9. Edek mówi

  Brawo Mulawa.Dla Tarnogrodu to wielkie szczęście mieć takiego polityka.

 10. Tarnogród mówi

  Mulawa tak się zachowuje? Nigdy na niego niech nikt nie głosuje. W Lublinie niech szuka głosów. Do roboty zwykłej niech idzie. Koniec politykowania.

  1. Anonim mówi

   GDZIE BYLES WTEDY
   TARNOGROD ODPOWIADA MICHAL M ROBI SWOJE ZADANIA NALEZYCIE.

 11. Anonim mówi

  Gdyby rządził Pan Stróż sprawa byłaby dawno załatwiona a ludzie zadowoleni.

 12. qz mówi

  Sami wybieracie
  Sami decydujecie
  Sami cierpicie
  Buzia w wiaderko i nie narzekac
  Wyborów gwono wartych dokonywac dalej
  Az do skutku

 13. qz mówi

  Sami wybieracie.
  Wybraliście
  Wiec buzia w wiaderko i nie narzekać.

 14. qz mówi

  Na kogo głosował Tarnogród w ostatnich latach?

  1. Stanisław mówi

   Winni tego bubla są:
   Eugeniusz Stróż – już nie został przez nas wybrany na kolejną kadencje, już mu podziękowaliśmy,
   Tomasz Rogala – aktualny wicestarosta – nikt z nas na tego szkodnika więcej nie zagłosuje, jemu już dziękujemy kupą gnoju na taczce,
   Michał Mulawa – temu Panu także w najbliższych wyborach podziękujemy
   zapewne to jest przypadek że wszyscy oni reprezentują jedynie słuszną partie – pokazują gdzie mają ludzi którzy ich wybrali…
   Pamiętamy i będziemy wszystkim o tym mówić – „dziad żywi się raz” – tak mówiła moja babcia

   1. Jan mówi

    Rozumiem że Stróż winien co od 4 lat nie rządzi, ale Dec który chwali się swoimi kontaktami z Wojewodą to jest ok. Nic w tej sprawie nie zrobił zgodnie z zasadą „im gorzej tym lepiej”.

   2. Gal mówi

    Powiewa komuna

   3. Anonim mówi

    PRZYJMIJ NAUKE BABCI DO SIEBIE TE SLOWA SKIEROWALA DO CIEBIE ZAPMIETAJ SOBIE WNUCZKU

    1. Anonim mówi

     STANISLAW BABCIA CI DOBRZE MOWILA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.