- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Odbiór śmieci tylko raz w miesiącu?

Zmieniają się zasady odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie gminy Biłgoraj. Wszystko to "zasługa" oszczędności. O czym mieszkańcy gminy Biłgoraj powinni wiedzieć?

- Reklama -

Radni Gminy Biłgoraj podjęli uchwałę w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Co mieszkańcy gminy powinni rozumieć poprzez tajemnicze określenie „szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług”. Między innymi to, że śmieci z posesji  na terenie gminy Biłgoraj odbierane będą tylko raz w miesiącu – z harmonogramu terminu odbioru odpadów w następnym roku zniknie dodatkowy termin w połowie miesiąca.

 

- Reklama -

-W celu oszczędności zmniejszymy częstotliwość odbioru, zrezygnujemy z tego drugiego terminu, który był wymagany prawnie, a nie potrzebą odbioru oraz  po to, aby odpłatność nie wzrosła, bo to są dodatkowe koszty – tłumaczył Dariusz Świerczyński, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej w Gminie Biłgoraj.

 

Do tej pory w miesiącach od kwietnia do października z posesji na terenie gminy Biłgoraj w drugiej połowie miesiąca  odbierano zmieszane odpady komunalne z pojemników oraz odpady BIO w workach koloru brązowego. W 2023 roku, jednogłośną decyzją Rady, Gmina zrezygnuje z dodatkowego odbioru.

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (zarnow.eu)

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.