- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spłonął budynek a w nim samochód

W środowy wieczór doszło do pożaru budynku gospodarczego w gminie Biłgoraj. Dokładna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

3 lutego o godzinie 19.50 dyżurny PSP w Biłgoraju otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Zagrodach Dąbrowickich (część wsi Dąbrowica, gm. Biłgoraj). Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponował dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy okolicznych jednostek OSP.

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar budynku gospodarczego w fazie bardzo mocno rozwiniętej – informuje mł. bryg. Paweł Rawski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. – Działania polegały na ugaszeniu budynku. Niestety, w chwili pożaru w budynku znajdował się samochód osobowy, motorower oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego. Uległy one całkowitemu spaleniu – dodaje.

W działaniach uczestniczyło 33 ratowników. Niestety, budynku gospodarczego nie udało się ocalić.

- Reklama -

W czwartek 4 lutego został powołany i sprowadzony na miejsce pożaru biegły z zakresu pożarnictwa. Będzie on miał za zadanie ustalić dokładną przyczynę pożaru.

– Na chwilę obecną jest zatrzymana jedna osoba w celu wyjaśnienia – informuje Anna Rębacz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju.

Akta sprawy nie wpłynęły jeszcze do prokuratury, obecnie są prowadzone czynności wyjaśniające celem zebrania niezbędnych dowodów. Zasadniczą rzeczą, od której będzie warunkowany dalszy tok postępowania, jest opinia biegłego eksperta z zakresu pożarnictwa, którą śledczy poznają niebawem. Poszkodowana współwłaścicielka gospodarstwa, do którego należał spalony budynek, wycenia straty wynikłe w związku z pożarem na ok. 50 tysięcy złotych.  

 

WM

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.