„Spartanie” drudzy w Lidze Wojewódzkiej i Superspint Cup

Sparta Biłgoraj po dwóch latach dominacji w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 10, 11 i 12 lat w Pływaniu tym razem uplasowała się na miejscu drugim. Ostatnia V runda, rozegrana w piątek 3 grudnia na Aqua Lublin, zdecydowała o końcowej kolejności.

Na lubelskiej pływalni minimalnie lepiej (o 22 punkty) zaprezentowali się gospodarze Olimpijczyk 23 Lublin i to oni okazali się najlepszą drużyną w roku 2021. W tej cyklicznej imprezie wystartowało łącznie 19 klubów naszego województwa.

W niedzielę w Puławach odbyły się coroczne zawody pływackie Supersprint Cup, w których wystartowało 337 zawodników z 23 klubów. W niedzielnej rywalizacji Sparta Biłgoraj zajęła 2. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na tak dobry wynik w lidze zapracowała cała drużyna: Liliana Staroń, Patrycja Pieczykolan, Hanna Staszczak, Martyna Łyczak, Izabela Dziduch, Kornel Kulanin, Mateusz Grasza, Michał Mazur, Filip Kowalik, Konrad Szendała, Michalina Łukaszczyk. Liderzy drużyny zajęli miejsca na podium klasyfikacji indywidualnej ligi. Wśród 12-latków zwyciężył Kornel Kulanin, trzecie miejsce zdobył Marcel Jonczak. Na drugiej pozycji po pięciu rundach uplasowała się Hanna Staszczak. Na tym samym stopniu podium w młodszej kategorii (11 lat) stanęła Patrycja Pieczykolan.

W Puławach najlepiej wypadli Damian Błaszczyk i Marcel Jonczak, którzy wygrali klasyfikację na najlepszego zawodnika w swoich kategoriach. W pierwszej trójce tego zestawienia miejsce wywalczyli również: Patrycja Pieczykolan, Hanna Staszczak, Kornel Kulanin, Michał Giruć i Nataniel Kobak.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia na stronach klubu.