- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Skwer w granicie

Mimo że do jego przebudowy nie trzeba nikogo przekonywać, wciąż wzbudza skrajne emocje. Mowa o skwerze pomiędzy ulicą Zamojską a 3 Maja.

- Reklama -

Skwer doczeka się remontu. Powstaną nowe alejki, kwietniki i ławki. Inwestycja zostanie wykonana za ponad 830 tys. zł. – Kwota jest duża, a obszar nieduży. To działa na wyobraźnię. Co tam generuje takie koszty? – pytał podczas sesji radny Jacek Piskorski. 

Informację o inwestycji przedstawił kierownik Jerzy Sosnowski. Zauważył, że do tej inwestycji miasto przygotowywało się od roku. W styczniu ogłoszono pierwszy przetarg, który wykazał potrzebę zabezpieczenia większej kwoty niż pierwotnie zakładano. – Założeniem do projektowania było to, aby zharmonizować układ tej inwestycji z zagospodarowaniem kościoła, ale również z placem przed budynkiem Urzędu Miasta – mówił. Dodał, że większość elementów wykonana jest z granitu o grubości 8 cm. Zastosowano podobne rozwiązania dotyczące m.in. oświetlenia czy chodników jak przy ul. 3 Maja i budynku wokół Placu Wolności. Z dwóch punktów świetlnych podświetlony zostanie kościół. – Największe koszty generują elementy granitowe – materiał i robocizna. To kwota ponad 500 tys. zł – mówił. Dodał, że zostanie to jednak wykonane trwale i będzie służyło przez wiele lat.

- Reklama -

– Wszystko pięknie, tylko zastanawiam się nad grubością granitu. Czy 8 cm jest konieczne? Tam nie będą poruszały się samochody. Czy to nie zbytek? – pytał radny Wojciech Gleń. Kierownik Sosnowski wyjaśnił, że po alejkach będą poruszały się m.in. pojazdy komunalne. – Myślę, że te 2 cm to nie zbytek. To zabezpieczenie, że będzie to dobrze zrobione – dodał.

Inwestycję wykona firma  Budimex. Całość zadania opiewała ona na kwotę 836,4 tys. zł. Inwestycja ma być gotowa do końca kwietnia 2021 roku.

 

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Polak Słowianin nie Katolik mówi

  Kościół już ma pieniądze jak taki dobry ,to ksiądz niech zbiórkę zrobi i park dla ludzi( bez prowizji 30%). A pieniądze z podatków lepiej niech w szpital włożą bo niedługo nie będzie komu chodzić po tych granitach.

 2. Renata mówi

  Przyjrzyjcie się wizualizacji. Nieistniejący senior pod nieistniejącymi drzewami, bo takie tam nie rosną! Wytną w pień stare i posadzą nowe. A wy, droga gawiedzi, czekajcje w spiekocie, (ale na granicie!), aż się wizualizacja spełni.

 3. Renata mówi

  …,,zharmonizować układ tej inwestycji z zagospodarowaniem kościoła” – macie odpowiedź, czemu priorytetowo potraktowano projekt betonozy, a nie projekt obywatelski. ,,Wycinanki biłgorajskie” – mimo, że to nowy trend, wywołuje odruch haftu, wcale nie biłgorajskiego.

 4. Ptr mówi

  Urząd Miasta Biłgoraja wydał oświadczenie o wycofaniu budżetu obywatelskiego z powodu wzrostu kosztów związanych z epidemia oraz renowacja rynku oraz ratusza. Było to zdaje się niespełna 200 000zl. Dlaczego UM nie chce zrobić nic z jedynym w tym momencie parku w Biłgoraju z tak olbrzymim potencjałem. Totalnie nie rozumiem, może ktoś wytłumaczy.

 5. Ania mówi

  Na to są pieniądze i nie jest to tylko kwestia estetyczna dla miasta, ale budżet obywatelski i wygrany projekt rewitalizacji parku to już zbędna inwestycja niczemu nie służąca według naszego burmistrza, gdzie sens? Gdzie logika? 200 tysięcy to za dużo i ich nie ma, pomimo tego, że większość mieszkańców głosowała na ten projekt, a tu nagle ponad 800 tysięcy się znajduje… Na kawałek skwerku, szok

 6. Ja mówi

  Dziadostwo , lepiej te pieniądze trzeba było przeznaczyć na park koło Kościółka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.