RK detailing

- Reklama -

 „Silne wsparcie” dla mieszkańców Lubelszczyzny

W ten weekend, 4-5 września br. trwają planowe ćwiczenia żołnierzy Lubelskiej Brygady OT. Swoje umiejętności doskonalą m.in. logistycy, żołnierze z kompanii dowodzenia, saperzy oraz medycy. Lubelscy terytorialsi nie tylko ćwiczą, ale biorą udział w operacji „Silne wsparcie”.

To planowe ćwiczenia żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady OT, którzy niemal w każdy weekend, w jakimś zakątku naszego województwa doskonalą swoje umiejętności bojowe, przeciwkryzysowe oraz współdziałanie z innymi służbami ratowniczymi. W ten weekend działania realizowane są głównie w okolicach Białej Podlaskiej.

 

W dniach 4-5 września br. na terenie dawnego lotniska w Białej Podlaskiej szkolą się logistycy 2 LBOT. Na potrzeby tego szkolenia przygotowano obozowisko, na którym zgromadzono sprzęt konieczny do zabezpieczenia działań pododdziałów, tj. m.in. samochody wysokiej mobilności, średniej ładowności, cysterny wodne i paliwowe, ruchome warsztaty naprawy pojazdów, warsztat inżynieryjny itp. Na co dzień zadaniem logistyków jest zabezpieczanie logistyczne własnego pododdziału oraz pododdziałów szkolących się. W tym celu kompania rozwinęła polowe punkty zaopatrzenia i zabezpieczenia.

 

Terytorialsi ćwiczyli również nad jeziorem Bialskim w Białce Parczewskiej, gdzie szkolili się m.in. w realizacji działań na akwenie wodnym, z wykorzystaniem sprzętu wodnego. Ponadto doskonalone były umiejętności związane pokonywaniem przeszkód wodnych z wykorzystaniem kombinezonu do pracy w wodzie. Dodatkowo szkolili się z zakresu zasad współdziałania z podmiotami pozamilitarnymi w sytuacjach kryzysowych.

- Reklama -

 

Silne wsparcie

Oprócz planowych szkoleń żołnierze 2 LBOT od 3 września br. wykonują zadania ramach operacji pk. „Silne wsparcie”, która polega na monitorowaniu sytuacji oraz wspieraniu lokalnych społeczności, a także władz samorządowych w rejonach, w których wprowadzono stan wyjątkowy. Nasi żołnierze, kierując się swoim CREDO: „Jestem pomocnym ramieniem
i tarczą dla mojej społeczności”, po raz kolejny pokazują, że są gotowi do pomocy lokalnej społeczności w sytuacji kryzysowej. W realizację zadań w ramach operacji „Silne wsparcie” zaangażowani są m.in. terytorialsi z 23 bialskiego batalionu lekkiej piechoty oraz
24 chełmskiego batalionu lekkiej piechoty.

 

 

 

kpt. Damian Stanula

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.