- Reklama -

- Reklama -

Seniorzy zawalczyli o czysty las (audio)

W sobotę 26 września odbyła się akcja "Wiek to nie przeszkoda w zdobywaniu wiedzy ekologicznej", podczas której seniorzy z Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju wysprzątali las w okolicach Źródełek na Woli Dużej.

- Reklama -

Zbiórka uczestników miała miejsce w sobotnie przedpołudnie przy siedzibie PCK w Biłgoraju, skąd wszyscy autokarem udali się do Woli Dużej.
Poniżej 70 zdjęć z przebiegu akcji: 

- Reklama -

– Jest to spotkanie międzypokoleniowe, gdyż w akcji uczestniczą seniorzy z Klubów Seniora „Raj” i „Czas” działających przy biłgorajskim PCK oraz młodzież z SIM i krwiodawcy – mówi Maria Różańska, koordynator akcji „Wiek to nie przeszkoda w zdobywaniu wiedzy ekologicznej”. – Cel naszego spotkania jest taki, aby uświadomić i seniorom, i młodzieży, żeby dbali o nasze lokalne środowisko. Lasy i rowy w Biłgoraju są naprawdę zanieczyszczone przez to, że ludzie wywożą tam śmieci. Akcja taka odbywa się na całym świecie, bronimy swojego środowiska i chcemy, aby coś zostało od nas seniorów dla młodszego pokolenia. Każdy, kto odwiedzi Źródełka w Dużej Woli, zobaczy efekt naszej akcji – dodaje Maria Różańska. 

Nagranie audio poniżej:

– W nieco ponad godzinę wynieśliśmy z lasu kilkanaście worków wszelkiej maści śmieci. Wcześniej odbył się krótki wykład na temat ekologii, opowiedzieliśmy seniorom o naszej inicjatywie i odpowiedzieliśmy na kilka pytań – mówi Piotr Swacha z nieformalnej grupy Biłgoraj  Eko Challenge. 
Dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia, tj. PCK Biłgoraj i wszystkim uczestnikom. Wielkie podziękowania dla Leszka Grzywny za nagranie akcji sprzątania z drona oraz pracownikom PGK Biłgoraj za odbiór śmieci. A za huczne przywitanie i poczęstunek dziękujemy Państwu Skubisom z Woli Dużej – dodaje Piotr Swacha.
Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Picie mówi

    Wita trzeba robić zdjęcia ze śmieciami, a nie pozować do pustych wurkuw. A poza tymstrażacy już wysprzątali większość lassów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.