- Reklama -

- Reklama -

Ptaki przyfrunęły właśnie do Tarnogrodu (foto)

Polskie ptaki wylądowały właśnie w Tarnogrodzie. To wystawa autorskich fotografii Krzysztofa Potockiego. Wystawa została przygotowana głównie z myślą o edukacji dzieci i młodzieży, ale oczywiście jest otwarta i dostępna dla wszystkich mieszkańców.

- Reklama -

Krzysztof Potocki to mieszkaniec Biłgoraja, który pomimo wieku emerytalnego jest nadal aktywny zawodowo. Na co dzień projektuje i nadzoruje budowy. Z jednej strony ma ścisły umysł, a z drugiej jest wrażliwy na piękno – piękno przyrody. A dokładniej na to, co ulotne i to, co trudno uchwycić… czyli ptaki. I to właśnie pochłania go do reszty.

Krzysztof Potocki fascynuje się fotografowaniem ptaków. Jak sam przyznaje, odwiedził dotychczas 75 krajów czysto turystycznie, ale głównie dla przyrody. Nawet dzwonek w telefonie to odgłos kukułki. Fotografowanie ptaków daje mu wielką satysfakcję, szczególnie tych rzadkich okazów.

urząd MArszałkowski projekt

Pierwsze zdjęcia pan Krzysztof zaczął robić już w liceum, a przygoda z fotografowaniem przyrody narastała od 15 lat:

–Mankament jest taki, że o zdjęciach się nie mówi – zdjęcia się pokazuje i to jest istota fotografii  twierdzi.

. –Ja mogę opowiadać o danym zdjęciu przez kilkanaście minut, ale drugiej osobie nic to nie powie, ktoś patrzy,  ale czy widzi to piękno?Jeden tak, a drugi nic nie widzi. I na tym polega piękno życia. Nie sztuka patrzeć, a sztuka widzieć to ulotne, czyli piękno chwili  podsumowuje.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Atrakcją wernisażu był ogłoszony konkurs polegający na rozpoznaniu polskiego ptaka, który znajdował się na wystawie. Główną nagrodę w wysokości 200 zł ufundował Krzysztof Potocki.

Wystawę można oglądać do 15 kwietnia 2024 roku w godzinach pracy biblioteki (poniedziałek-piątek 8:00 – 17:00 oraz soboty 8:00 – 14:00).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.