- Reklama -

Przekaż 1% dla Caritas

Do końca kwietnia zobowiązani jesteśmy, aby złożyć rozliczenie w urzędzie skarbowym za 2019 rok. Można zatem zdecydować dla kogo przeznaczyć swój 1%.

– Pod opieką Rejonowego Biura  Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowaskiej w Biłgoraju jest obecnie kilkadziesiąt osób. Są to osoby, które znajdują się w kryzysowej sytuacji materialnej, psychicznej lub zdrowotnej – mówi Mirosław Kita, koordynator wolontariatu Caritas Rejonu Biłgorajskiego. – Z naszej pomocy korzystają osoby, które na przykład nagle znalazły się w sytuacji śmierci członka rodziny, będącego jedynym żywicielem. Czasami zgłaszają się nawet osoby, które przychodzą głodne oraz bezdomne. Dlatego zachęcam do przekazania swojego 1% podatku na rzecz organizacji Caritas – dodaje Mirosław Kita

Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Caritas Polska prowadzi wspólną kampanię 1% pod nr KRS 0000198645. Celem kampanii 1% jest ulga w codziennych dolegliwościach: chorobach
i niepełnosprawności oraz profesjonalna pomoc skierowana do potrzebujących dzieci i osób starszych. Dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych, dożywianie, organizacja świetlic socjoterapeutycznych, noclegownie, punkty żywieniowe, ośrodki rehabilitacyjne czy domy opieki to tylko jedne z wielu aktywności, które dzięki środkom finansowym pozyskanym z 1% mogą być świadczone w sposób profesjonalny i ciągły.

- Reklama -

Na każdym z nas ciąży odpowiedzialność za los innych, dlatego prosimy o przekazanie 1% podatku, abyśmy  dalej z powodzeniem mogli wypełniać trudną rolę miłosierdzia, którą każdego dnia z odpowiedzialnością i oddaniem podejmujemy na rzecz wszystkich potrzebujących pomocy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.