- Reklama -

- Reklama -

Powiat „uruchomił wyobraźnię”

W piątkowe popołudnie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu pod hasłem "Uruchom wyobraźnię".

- Reklama -

15 listopada o godzinie 14.00 odbyło się podsumowanie konkursu na LOGOTYP POWIATU BIŁGORAJSKIEGO i HASŁO PROMOCYJNE POWIATU. Celem konkursu było uzyskanie oryginalnego projektu logotypu powiatu biłgorajskiego, który stanie się oficjalnym znakiem graficznym identyfikacji wizualnej regionu. Będzie on przeznaczony do celów popularyzatorskich, reklamowych, turystycznych, korespondencyjnych i identyfikacyjnych. Drugim celem konkursu było uzyskanie oryginalnego hasła promocyjnego powiatu biłgorajskiego, które stanie się oficjalnym hasłem promocji regionu.

Spośród 42 osób, które wzięły udział w konkursie, komisja wyłoniła jeden zwycięski projekt. Autorem najlepszej pracy jest Tomasz Sobaszek. Nowym hasłem powiatu, okazał się pomysł studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Norberta Kowalczyka. Nowe hasło brzmi Tradycyjnie, atrakcyjnie.

– Konkurs na logo i hasło powiatu biłgorajskiego miał charakter otwarty. Wzięły w nim udział 42 osoby, w tym uczniowie i nauczyciele ze szkół średnich w Biłgoraju, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, osoby dorosłe pracujące z terenu naszego miasta oraz dwójka studentów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Każdy z uczestników mógł złożyć maksymalnie trzy prace z logotypem oraz trzy z hasłem promocyjnym. Zdecydowana większość nadesłanych prac prezentowała wysoki poziom artystyczny, toteż wybór zwycięskiego projektu okazał się bardzo trudny – mówi członek komisji konkursowej Agnieszka Dziedzic.

- Reklama -

Dodatkowo zostały wyróżnione również trzy inne prace graficzne. Ich autorzy to:

  • Edyta Siwko, uczennica LO im. ONZ w Biłgoraju
  • Daria Podpora, uczennica ZSBiO w Biłgoraju
  • Julia Żmuda, uczennica RCEZ w Biłgoraju

Twórca zwycięskiej pracy otrzymał nagrodę o wartości 700 zł za projekt graficzny.  Autor zwycięskiego hasła otrzymał nagrodę w wysokości 300 zł. Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz kubek z nowym hasłem i logotypem powiatu biłgorajskiego.

– Moim projektem jest rysunek, przedstawiający świat w postaci sita biłgorajskiego, dookoła którego znajdują się budynki kojarzące się z naszym powiatem – mówi Wojciech Koman, uczeń RCEZ w Biłgoraju, który wziął udział w konkursie. –  Aby stworzyć projekt musiałem poświęcić dużo czasu, nie da się szybko narysować coś ładnego. Dodatkowo dużo wcześniej musiałem przemyśleć, jak ma wyglądać mój projekt logotypu. Od samego początku wiedziałem, że musi znajdować się w nim sito – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.