- Reklama -

- Reklama -

Posypały się mandaty za brak maseczek

Epidemia koronawirusa trwa. W ostatnim czasie zauważamy zwiększoną ilość zachorowań. Niestety, wiele osób zapomina o obowiązku używania maseczek ochronnych.

- Reklama -

Obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, kina, szpitale, zakłady pracy, budynki użyteczności publicznej. Policjanci podczas patrolu na bieżąco reagują i sprawdzają przestrzeganie przepisów. Osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi.

Również na terenie powiatu biłgorajskiego sporo mieszkańców nie stosuje się do obowiązujących zasad. W ostatnim czasie posypały się mandaty. Jak informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju w okresie od 1 do 24 października na terenie powiatu policjanci skierowali trzy wniosku do sądu wobec osób nie stosujących się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Wręczyli 30 mandatów i 47 pouczeń.

 

urząd MArszałkowski projekt

O używanie maseczki apelował również burmistrz Janusz Rosłan. Pisaliśmy o tym tutaj: Będą kontrole. Burmistrz apeluje o zasłanianie nosa i ust maseczką | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

 

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Rycho Rysiński mówi

  A sami policjanci, dlaczego nie noszą maseczek w pomieszczeniach? Zrobiłem zdjęcie takim dwóm funkcjonariuszom, którzy robili zakupy w Biedronce, oczywiście bez maseczek… 🙁

 2. lex mówi

  A czy policjanci karzący mandatami zdają sobie sprawę że łamią prawo bo rozporządzenie na które się powołują jest niezgodne z prawem i sądy jasno orzekają:mandat niezgodny z prawem. Nie ma stanu wyjątkowego w Polsce ,poza tym w rozporządzeniu nie można zmieniać zapisów ustaw zasadniczych czy konstytucyjnych bo rozporządzenie to akt porządkowy czyli pomocniczy doprecyzowujący zapisy w ustawie a nie je zmieniający. Myślę że zakładanie spraw z powództwa cywilnego i zasądzanie kar pieniężnych tym policjantom nauczyłoby respektu wobec prawa . Komendanci policji wraz z podwładnymi powinni przejść szkolenie prawne w tym temacie .

 3. kira mówi

  Maseczki nie zapobiegają roznoszeniu wirusa bo nie są do tego.Jest ponad 100 publikacji naukowych m.inn w The Lancet o bezzasadności noszenia ich i szkodliwości stosowania . Brudne, wielokrotnie używane szmatki są wyciągane z brudnych torebek czy kieszeni i zakładane brudnymi rękami .Na takiej szmatce jest bilion drobnoustrojów które ochoczo są wdychane przez zwolenników teorii maseczkowej.

 4. asd mówi

  Na konkurencyjnych portalach są wiadomości z różnych spotkań,uroczystości i wydarzeń w pomieszczeniach zamkniętych.Na wiekszości zdjęć widac ze osoby uczestniczące nie maja maseczek.Ich tez będziecie wyłapywać?
  Czy może są w Biłgoraju równi i równiejsi?
  W internecie moża tez znaleźć materiały gdzie głowy różnych państw zakładają maseczki tylko jak robi sie im zdjęcia albo filmuje.Na imprezie u redaktora Mazurka byli politycy i nikt tam nie miał maseczek.

 5. thebill mówi

  Do czego im wykształcenie? Wypisać taki druczek to i małpe można nauczyć.

 6. Champty mówi

  Proszę przedstawić badania medyczne które potwierdza skuteczność miseczek.Przeprowadzono ponad 60 takich badań i żadne nie potwierdziły skuteczności. Nawet samo wielkie wszechwiedzace WHO to potwierdza ale nasi super „snafcy” maja pretekst żeby ten pusty dodrukowany pieniądz do nich wrócił. Kiedys się śmiałem że wprowadza podatek za oddychanie no i proszę doczekałem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.