- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców gminy Tereszpol

Dzięki dofinansowaniu unijnemu panele fotowoltaiczne, solarne czy kotły na biomasę już niedługo montować będą mieszkańcy gminy Tereszpol.  

- Reklama -

W minionym tygodniu marszałek Jarosław Stawiarski podpisał kolejne umowy z beneficjentami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Pieniądze unijne tym razem popłynęły na projekty dotyczące wsparcia z Odnawialnych Źródeł Energii. Jedną z gmin, która już niebawem z nich skorzysta, jest gmina Tereszpol.

„Instalacje solarne jako źródło energii odnawialnej w gminie Tereszpol – etap II” to nazwa projektu opiewającego na kwotę ponad 3,2 mln zł. Pieniądze te wystarczą na wykonanie 142 instalacji fotowoltaicznych, 61 kolektorów słonecznych i 10 kotłów na biomasę. Wsparcie z UE pokryje prawie 1,9 mln zł.

– Czekaliśmy rok na uzyskanie tego dofinansowania i udało się. Zwracamy się do mieszkańców naszej gminy, tych, którzy mają podpisane umowy wstępne, aby skontaktowali się z urzędem celem dalszej realizacji projektu – informuje Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol.

 

- Reklama -

Obecnie w gminie Tereszpol w gospodarstwach domowych zamontowanych jest już 415 instalacji solarnych oraz 30 pomp ciepła, z których korzystają mieszkańcy. Po części również zawdzięczać je mogą funduszom unijnym. Teraz kolej na instalacje fotowoltaiczne i kotły na biomasę.

Panele fotowoltaiczne zamontowane zostaną głównie na budynkach mieszkalnych, gospodarczych (garaż, altana) lub gruntach z wyłącznym przeznaczeniem produkcji energii na potrzeby gospodarstw domowych.

Mieszkańcy, którzy zadeklarowali chęć skorzystania z projektu proszeni są skontaktowanie się pod nr tel. 84 687 66 31 (Urząd Gminy Tereszpol). 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Xyz mówi

    Tak. Dzieje. Fotowoltaika po cichu i dla samych swoich… Radni sołtysi i pracownicy gminy ci skorzystają!!!

  2. Kamil mówi

    Brawo dla Wójta, brawo dla gminy Tereszpol. Coś się dzieje.

Zostaw odpowiedź