- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Posterunek powróci do gminy

Jest szansa, że do gminy Turobin powróci posterunek policji. W tej sprawie odbyło już się spotkanie z mieszkańcami.

W grudniu wójt gminy Turobin Andrzej Kozina złożył wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z prośbą o przywrócenie Posterunku Policji w Turobinie. Gmina Turobin chce przekazać działkę pod budowę nowego posterunku, a środki na budowę posterunku policji mają pochodzić z MSWiA. – Jest szansa, aby taki posterunek powstał w Turobinie ze względu na dość znaczną odległość do Biłgoraja i do Frampola, gdzie jest posterunek. Gmina Turobin jest bardzo obszerna i czas przyjazdu na miejsce zdarzenia się wydłuża. Dbając o bezpieczeństwo, zasadnym jest odtworzenie posterunku – mówi wójt gminy Turobin Andrzej Kozina.

- Reklama -

W minionym tygodniu (15 stycznia) w Zespole Szkół w Turobinie, w tej sprawie odbyła się debata publiczna. Jej zorganizowanie jest kolejnym kryterium, które musi wypełnić gmina wspólnie z policją, by móc starać się o reaktywację posterunku. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu mieszkańców, którzy pozytywnie zaopiniowali ten pomysł.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Turobin Andrzej Kozina, zastępca komendanta policji w Biłgoraju Ryszard Smoluch, naczelnik Wydziału Prewencji w Biłgoraju Wojciech Bobko, kierownik Posterunku Policji we Frampolu Robert Kamiński, dzielnicowi Posterunku Policji we Frampolu Tomasz Chołota i Paweł Albiniak oraz radni, sołtysi i mieszkańcy gminy.

Na wstępie wójt przedstawił przybyłych funkcjonariuszy, cel zebrania i korzyści dla mieszkańców gminy w związku z powstaniem i budową Posterunku Policji w Turobinie, który miałby powstać ze środków MSWiA. Głos w tej sprawie zabrał również zastępca komendanta policji w Biłgoraju, który wyraził chęć współpracy przy tworzeniu i budowie Posterunku Policji w Turobinie. Naczelnik Wydziału Prewencji przedstawił dane dotyczące przestępczości w roku 2018 i 2019, ilość interwencji na terenie gminy w poszczególnych latach. Jak się okazało, ilość interwencji wzrasta, w związku z tym Posterunek Policji w Turobinie jest bardzo potrzebny, ponieważ gmina Turobin jest najdalej wysuniętą gminą na mapie powiatu biłgorajskiego i czas dojazdu na interwencje jest wydłużony.

Głos zabrał również kierownik policji we Frampolu. Podkreślił, że dzielnicowy urzęduje w każdy czwartek w Urzędzie Gminy Turobin i wyraził  pomoc w powstaniu Posterunku Policji w Turobinie i chęć współpracy.

Przewodniczący Rady Gminy Turobin Ryszard Mróz podziękował wszystkim za przybycie. Pytał również o aspekty finansowe budowy i wyposażenia planowanej inwestycji. Gmina Turobin na ten cel przekaże działkę. Funkcjonariusz zapewniał, że takie rozwiązanie dałoby poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom. Pojawiły się również pytania i interpelacje mieszkańców na temat godzin funkcjonowania planowanego Posterunku Policji w Turobinie. Przybyli funkcjonariusze udzielili na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Mieszkańcy stwierdzili, że posterunek policji jest bardzo potrzebny i jeżeli jest taka możliwość, to popierają inicjatywę. Wójt zaznaczył, że takie instytucje podniosą prestiż gminy.

- Reklama -

1 komentarz
  1. gosc mówi

    Ten nowy kierownik to porządny człowiek .porozmawia wytłumaczy .całkiem inny niż poprzednicy

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.