kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

To nie fotomontaż. Tak wygląda droga w powiecie (foto)

Burmistrz Turobina wnioskuje do starosty biłgorajskiego o remont drogi powiatowej Żabno-Żółkiewka. - Dziś nie wiadomo jeszcze, kto będzie starostą, ale jest pilna potrzeba wyremontowania tej drogi i na pewno będziemy o to wnioskować - mówi Andrzej Kozina.

- Reklama -

Powiat krasnostawski część już zrobił i wyremontował odcinek prowadzący od Żółkiewki do granicy z powiatem biłgorajskim. Teraz pora podgonić trochę po naszej stronie.
urząd MArszałkowski projekt
– W powiecie biłgorajskim powstały oszczędności w związku z przetargiem na drogę Tarnawa-Olszanka. Dlatego wnioskujemy o pomoc i dofinansowanie. To jest granica powiatów, a droga jest w fatalnym stanie. Musimy to zrobić w tym roku. Starosta biłgorajski obiecywał, że jezeli przetarg na drogę powiatową Tarnawa-Olszanka bedzie tańszy i pojawią się oszczędności, to wykona kolejny odcinek drogi powiatowej, a czas na Żabno – Żółkiewka, która jest w tragicznym stanie –  mówi radna powiatu, Magdalena Bogucka.
– Jest gotowa dokumentacja, są wszystkie pozwolenia. Czas, aby tę drogę niezwłocznie wykonać, o co bezskutecznie dopominają się mieszkańcy – dodaje burmistrz gminy Turobin, Andrzej Kozina.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

 

- Reklama -

16 Komentarze
 1. Seba mówi

  starostwo powiatowe umiało wyciągać kasę na drogi od gmin (choć nie wszystkich) bo z pozyskaniem środków unijnych to już gożej.

 2. Roman mówi

  A Marcin został Radnym i dalej nic… A jezdzil do Biedronki do pracy tak często. Plakat mu ptak osrał na przeciwko Lewiatana to wiedział jak z łysieny ścierać a teraz to go droga nie interesuje

 3. Turobin mówi

  UPS przepraszam,Pana Burmistrza oczywiście.Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka.

 4. Turobin mówi

  Z całym szacunkiem dla nowej Pani Radnej i Pana Wójta ale uważam, że każda złotówka oszczędności powinna iść na kontynuację remontu byłej 848.To jest główny trakt komunikacyjny gminy o wielokrotnie większym ruchu niż drogą w kierunku Źółkiewki.Jako mieszkaniec gminy to chyba wolałbym aby remontowano drogę powiatową przez Żabno w kierunku Wierzchowiny.

  1. Anty cebulactwo mówi

   jednak debil jestes

   1. Turobin mówi

    Gdybyś mógł rozszerzyć wypowiedź, bo na razie to sam sobie świadectwo wystawiasz.

 5. Nikoś mówi

  Turobin Turobinem odkąd pamiętam droga do Zwierzyńca to łatanie łat

 6. Neo mówi

  ALE WIOCHA ZACOFANIE. Aż dziw że są jeszcze takie miejsca. Ładne tereny, fajne nazywa miejscowości.
  Ale to rasowa wiocha Polska B.

  1. Mieszkaniec mówi

   Uwierz mi wakacje 2022 i 2023 spędziłem na Dolnym Śląsku ,można tam bez trudu znaleźć podobne drogi, pomimo ,że sląsk od setek lat był jak nie czeski to austriacki, pruski,niemiecki a my jeszcze przed rozbiorami przynależeliśmy do województwa ruskiego.

 7. Żółkiewka mówi

  Rozsądnym i tańszym byłoby gdyby dwa powiaty i dwie gminy zrobiły to jako jedną inwestycje, ale w to jest Polska.

 8. Lech mówi

  Sama radna do sobie może …nową fryzurę albo paznokcie zrobić💐.Tutaj potrzeba współpracy gmina -powiat.Ta drogą z perspektywy powiatu leży na końcu świata i prowadzi do nikąd. Pocieszające może być to, że w powiecie trudno o tak zniszczoną drogę to może kiedyś ją wyremontują.

  1. znajomy mówi

   Obiecała to niech robi, my czekamy na drogę. Dietę będzie brała to ma obowiązek.

 9. Zabno mówi

  Jest nowa radna, obiecywała że zobi, więc trzeba dać się jej wykazać. Zobaczymy czy to były jej tylko puste obietnice?

 10. Anonim mówi

  Pani Starosta?Czyżby jakieś przecieki?

 11. Gostek mówi

  Tak samo Hosznia Ord- Zastawie jedna z najgorszych dróg powiatowych w biłgorajskim. Był wniosek o przebudowę i dofinasowanie z rządu wysokość zaledwie 80 %, ale przez wybory chyba nie został podpisany przez urzędników. Szkoda 1 mln dla gmin oraz 1 mln dla powiatu jest niczym przy łączymy koszcie 18 mln
  Może nowa Pani starosta będzie lepie realizować swoje obowiązki.

 12. Jarosław W. mówi

  Większość dróg zaczyna się już „sypać „, więc proszę o przegląd i naprawy!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.