- Reklama -

- Reklama -

„Postawmy na biało-czerwoną prezydenturę” – mówił Zbigniew Ziobro w Biłgoraju

W czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności w Biłgoraju odbył się briefing prasowy z udziałem prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, wicewojewody lubelskiego Bolesława Gzika oraz wicemarszałka woj. lubelskiego Sebastiana Trojaka.

- Reklama -

Galeria fotografii (105 zdjęć) 

W briefingu prasowym udział wzięli również wójtowie poszczególnych gmin powiatu biłgorajskiego – Andrzej Kozina, Zbigniew Pyczko i Stanisław Dyjak oraz sympatycy Solidarnej Polski. Podczas spotkania ministrowie podsumowali m.in. fundusz sprawiedliwości. W regionie z tego właśnie funduszu przekazano już łącznie 20 milionów złotych. Są to pieniądze, które pochodzą od skazanych i służą osobom pokrzywdzonym. Przekazywane są na profesjonalną pomoc prawną oraz psychologiczną, na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych i na potrzeby szpitali, które ratują pacjentów poszkodowanych w wypadkach drogowych. Wcześniej, zdaniem ministra sprawiedliwości, pieniądze z tego funduszu były defraudowane, co wykazały wszczęte kontrole, natomiast obecnie służą społecznościom lokalnym.

– Dziś każdy może zobaczyć, że pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości są dobrze wykorzystywane. Trafiają w miejsca, które służą mieszkańcom. Wozy bojowe, niezbędne sprzęty dla OSP czy aparatura do szpitali  to mierzalne, efektywne wydatki, które ratują życie – mówił podczas wizyty w Biłgoraju Zbigniew Ziobro, prokurator generalny. – Dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że ze zrozumieniem podszedł do rozszerzenia formuły FS, że możemy przekazywać te pieniądze mieszkańcom w taki własnie sposób na ich potrzeby i złożył swój podpis pod projektem, ponieważ Platforma Obywatelska i jej wiceprzewodniczący p. Trzaskowski krytykuje takie działanie, nie chce aby Fundusz udzielał takiego wsparcia mieszkańcom, choćby na Lubelszczyźnie czy tutaj w Biłgoraju – dodał minister Ziobro. 

Nie zabrakło także tematu zbliżających się wyborów prezydenckich. Nagranie audio poniżej:

- Reklama -

– Są to wybory o charakterze fundamentalnym dla przyszłości Polski i udział w nich ma kolosalne znaczenie. Ważne są dlatego, że obaj kandydaci prezentują odmienną biegunowo, różną wizję Polski, Polskę pod flagą biało-czerwoną, którą reprezentuje Andrzej Duda, gdzie nasza godność jest na pierwszym planie, gdzie w wymiarze międzynarodowym nasze interesy międzynarodowe, energetyczne są na pierwszym planie. A z drugiej strony mamy Polskę pod flagą bardziej tęczową niż biało-czerwoną, którą reprezentuje pan Trzaskowski, gdzie myślenie o interesach Polski jest odsuwane na drugi plan na rzecz rozmaitych koncesji, ustępstw związanych z żądaniami Brukseli, czego przykładem było podniesienie wieku emerytalnego. I to własnie pokazuje różnicę myślenia – mówił Zbigniew Ziobro.

Podczas dzisiejszego spotkania dyrektorom szpitali na Zamojszczyźnie zostały wręczone promesy – dofinansowania na zakup sprzętu ratującego życie. Do Wojewódzkiego Szpitala im. Papieża Jana Pawła II z funduszu sprawiedliwości trafiło ponad 511 tysięcy złotych. Szpital w Tomaszowie Lubelskim otrzymał 440 tysięcy złotych, natomiast szpital w Janowie Lubelskim dostał 54 tysiące złotych.

Andrzej Szewczuk, z-ca dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych w Wojewódzkim Szpitalu im. Papieża  Jana Pawła II w Zamościu, nagranie audio poniżej:

– Dzięki tej zmianie udało się przekazać ponad 150 milionów zł dla całej Polski na wsparcie OSP i ponad 30 milionów na wsparcie szpitali, co szczególnie w okresie pandemii jest wyjątkowo ważne. To były dobre lata dla województwa lubelskiego. Ponad 15 milionów złotych zostało przekazanych na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, bo to one jako pierwsze niosą pomoc w sposób bezinteresowny. My jesteśmy im wdzięczni i cieszymy się, że możemy ich wspierać tym nowoczesnym sprzętem, dzięki którym oni mogą pomagać innym. Jest to szczególnie ważne w takich regionach jak tutaj, gdzie do Państwowej Straży Pożarnej oraz pogotowia ratunkowego jest szczególnie daleko, a strażacy ochotnicy są pierwsi podczas wypadku komunikacyjnego – mówił wiceminister Marcin Romanowski. 

Red.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. BeBe mówi

    Widać, że były nieprzebrane tłumy z tego 26 tysięcznego miasta na tym zgromadzeniu . Ha Ha Ha

  2. Eco mówi

    Widać że gmina miasto i powiat mało to interesuje. Niedobrze nie bedzie srodkow na inwestycje

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.