Porażka Olimpiakosu na własnym stadionie

Olimpiakos Tarnogród uległ na własnym stadionie drużynie Gryfu Gmina Zamość.

W ramach 11. kolejki zamojskiej klasy okręgowej zespół Olimpiakosu Tarnogród na własnym stadionie podejmował drużynę Gryfu Gmina Zamość. Wyraźnym faworytem tego spotkania była ekipa gości, która obecnie zajmuje 1. miejsce w tabeli, z kolei gospodarze nie mogą tego sezonu zaliczyć do udanych, zajmują bowiem dopiero 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy, którzy próbowali zagrozić bramce przyjezdnych. Ich ataki były przemyślane, co skutkowało realnym zagrożeniem pod bramką Gryfu. W 25. minucie Olimpiakos dopiął swego i wyszedł na prowadzenie za sprawą Mateusza Grabowskiego. Kiedy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni z zasłużonym prowadzeniem, w doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił zawodnik gości Maciej Markowski. Bramka zdobyta tuż przed przerwą była impulsem dla gości, którzy wyszli na drugą połowę zdeterminowani, by wywieźć cenne 3 punkty z Tarnogrodu. Udało im się dopiąć swego w 67. minucie spotkania, kiedy to prostopadłe podanie odebrał Kamil Krawiec i pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając wynik spotkania na 1:2. Olimpiakos rzucił się do ataków, jednak nie potrafił on zdobyć gola dającego wyrównanie.

toyota Yaris

Cieszyć powinna postawa gospodarzy, którzy przez większość pojedynku toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem, jednak okazało się, że to za mało, aby wyrwać choć jeden punkt w tym spotkaniu.

Kolejne spotkanie Olimpiakos Tarnogród rozegra w sobotę 19 października o godzinie 11.00 w Starym Zamościu z tamtejszą Omegą.