Moto Tech

- Reklama -

O komunikacji międzypokoleniowej podczas debaty (filmy)

Czy komunikacja międzypokoleniowa jest możliwa? Na to pytanie, przedstawiając swoje racje i argumenty, odpowiadali dziś uczestnicy Debaty Oksfordzkiej, która odbyła się pod nazwą Sztafeta pokoleń.

Debata rozpoczęła się w środowe przedpołudnie 16 października w Sali Kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Jej organizatorem po raz piąty była Biłgorajska Telewizja Kablowa. – Celem debaty jest pokazanie tego, jak ważna jest komunikacja międzypokoleniowa – mówiła Gabriela Figura, prowadząca debatę. Film poniżej: 

- Reklama -

Seniorzy, którzy zasiadali w drużynie „propozycji”, to słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, której liderką była prezes UTW w Biłgoraju Halina Wlaź. Bronili oni głównej tezy i twierdzili, że pomiędzy pokoleniami dochodzi do skutecznej komunikacji. Natomiast drużynę „opozycji” tworzyli przedstawiciele młodszego pokolenia, czyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju na czele z Gabrielą Marczak. Ci z kolei starali się obalić główną tezę debaty. Zarówno jedna, jak i druga strona przedstawiała swoje racje i argumenty na temat, czy komunikacji międzypokoleniowa jest możliwa czy nie. Nie zabrakło również pytań ze strony publiczności. Debacie przyglądali się i oceniali eksperci, którymi byli: Magdalena Różańska (aktorka), Henryk Wujec oraz o. Tomasz Dostatni, autor wielu publikacji. Każda drużyna za uczestnictwo otrzymała nagrodę finansową 1 tysiąc złotych. 

Argumenty jakich używali uczniowie ZSZiO w Biłgoraju. Film poniżej:

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.