- Reklama -

- Reklama -

Pod Osuchami już niemal wszystko gotowe. W niedzielę ważna uroczystość

W najbliższą niedzielę (26 czerwca) w Osuchach (gm.Łukowa) Ogólnopolskie Obchody 78. Rocznicy Bitwy pod Osuchami. Przygotowania wkraczają w decydującą fazę i wiemy już, jak będzie wyglądał program niedzielnych uroczystości. Wiemy też, że wybiera się na nie sporo osób. Bitwa pod Osuchami była największą bitwą partyzancką na ziemiach polskich podczas II wojny światowej.

- Reklama -

Program niedzielnych Ogólnopolskich Obchodów 78 Rocznicy. Bitwy pod Osuchami:

Msza św. polowa za poległych w Puszczy Solskiej żołnierzy oddziałów leśnych AK rozpocznie się o godz. 10.30, po której odbędzie się na cmentarzu apel poległych,wojskowa salwa honorowa  i złożenie wieńców. Inscenizacja historyczna zaplanowana jest o godz. 13.00. Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej zaprasza do informacji po nowości wydawnicze: tj Zeszyt Osuchowski nr 19. okolicznościowe wydanie „Gońca Łukowej”, film poświęcony bitwie nad Sopotem, wszystkie numery zeszytów historycznych na płycie CD, albumowe wydanie Partyzanckiej drogi Krzyżowej kard. Stefana Wyszyńskiego i inne publikacje. Uroczystości towarzyszyć będą wystawy. 

- Reklama -

Bitwa pod Osuchami, do której doszło 25 -26.06.1944, jest uznawana za jedną z najcięższych bitew partyzanckich w Polsce, a cmentarz w Osuchach należy do największych w Europie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.