- Reklama -

Pijany kierowca uciekał przed policją

Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za ucieczkę grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj po godzinie 15:00 policjanci z biłgorajskiej drogówki sprawdzali prędkość jazdy kierujących w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W miejscowości Hosznia Ordynacka wydali sygnał do zatrzymania kierowcy samochodu marki Mazda. Kierowca jednak nie zatrzymał się i pojechał dalej. Policjanci ruszyli za kierowcą w pościg.

Mężczyzna po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wjechał na teren prywatnej posesji. Okazało się, że za kierownicą mazdy siedział 36-letni mieszkanie gminy Goraj. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że 36-latek w ubiegłym roku miał zatrzymane prawo jazdy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.