Automax

Policjanci spotkali się z młodzieżą

Biłgorajscy policjanci spotkali się z uczniami szkoły w Dąbrowicy. Temat spotkania dotyczył policyjnej akcji „Patrz i słuchaj”, a także cyberprzemocy. Uczniom przypomniano także konsekwencje prawne negatywnych zachowań oraz przybliżono środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich.

7 maja policjanci z biłgorajskiej komendy spotkali się z uczniami szkoły w Dąbrowicy. Głównym tematem spotkania była policyjna akcja „Patrz i Słuchaj”. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie koncentracji, szacunek i wzajemna życzliwość na drodze to przesłanie dzisiejszego spotkania policjantów z młodzieżą. Kolejnym szeroko omówionym tematem było zjawisko cyberprzemocy. Mundurowi wskazywali jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Informowali jak można uchronić się przed cyberprzemocą i gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą takiego ataku.

Policjanci omówili również katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, co to jest czyn karalny i demoralizacja.

Podczas spotkania w ramach akcji „Patrz i Słuchaj” policjanci o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Policjanci z okazji zbliżających się wakacji omówili z uczniami zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego i prawidłowego zachowania podczas wypoczynku nad wodą, w górach itp.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.