Pieniądze czekają na pomysły

1 lipca ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasto Biłgoraj. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 200 tys. zł. Wspólnie zdecydujmy, na co przeznaczyć pieniądze! Zgłoś zadanie i miej realny wpływ na rozwój Twojego miasta. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2020 roku?

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu Gminy Miasto Biłgoraj, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 200 tys. złotych. Dzięki niemu masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia.

W procesie budżetu obywatelskiego może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj, który w dniu głosowania miał ukończone 16 lat.

Zadania  można zgłaszać   do 31 lipca br. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszeń oraz głosowanie mieszkańców. Wybrany pomysł mieszkańców zostanie zrealizowany w 2020 roku.

Propozycje zadania do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj.

Głosowanie odbywa się poprzez: system do głosowania dostępny na stronie internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org lub osobiste odebranie karty do głosowania w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego, a następnie złożenie jej do urny do głosowania znajdującej się w tymże biurze podawczym.

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego miasta Biłgoraj na: bilgoraj.budzet-obywatelski.org.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.