- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pełna mobilizacja w gminie Tereszpol. Już dziś ważne spotkanie

Trwa szturm rolników na terminal przeładunkowy w Brodach Małych. Rolnicy, również ci z naszego powiatu, są tam od 20 lutego. Ze wsparciem wybierają się tam rolnicy z gminy Tereszpol. Jedni strajkują, inni gotują, generalnie w gminie trwa pełna mobilizacja. Jest też zaproszenie na spotkanie. Gdzie i kiedy?

- Reklama -

W całej Polsce trwa generalny strajk rolników. Od 20 lutego rolnicy blokują terminal LHS    w  Brodach Małych.  Zapewniają, że są tam dzień i noc i zostaną tam  do końca strajku, czyli do 10 marca.

 

 

 

 

-Dalej blokujemy bramę, wjazd na terminal. Nic tam  nie wywożą, nic nie przywożą.  Ale na razie nic nie wynegocjowano, więc zostajemy do oporu – mówi a Janusz Gnida, koordynator grupy strajkujących rolników z gminy Tereszpol

 

 

toyota Yaris

Każda grupa ma wyznaczone dyżury

 

 

-Mamy namioty, chodzimy się ogrzać do remizy, mieszkańcy przygotowują dla strajkujących posiłki.  W sobotę 24 lutego zawiozłem  strajkującym posiłki i ciasta przygotowane między innymi przez KGW z Lipowca i z Bukownicy – podkreśla koordynator z gminy Tereszpol.

 

 

W następnym tygodniu gmina Tereszpol rusza na swój 24 godzinny dyżur. Z tego powodu Janusz Gnida zaprasza na spotkanie organizacyjne:

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

-Zwracam się do rolników jak i osób popierających strajk do wzięcia udziału w proteście dnia 28.02. 2024 w Brodach Małych.  Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się  dnia 25.02.2024 o godz 18:00 w  remizie  OSP Tereszpol-Zaorenda.  tel do kontaktu 603 501701 – przekazuje koordynator grupy strajkujących rolników z gminy Tereszpol,  Janusz Gnida

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Un mówi

  i jak to zwykle bywa gdzie dwóch Polaków to trzy zdania jednemu nie pasują blokady innych chce taniej żywności tylko rolnik jak był poniżany tak dalej jest….czyli burza w szklance wody zarabiają handlarze posredniki

 2. Arek mówi

  WYPAD do Brukseli nie tu.
  Decyzję odnośnie rolnictwa w całej wspólnocie zapadają w Parlamencie Europejskim.
  tam jechać!! A nie blokować drogi normalnym ludziom! my wam dojazdu w pole nie blokujemy.

 3. Brawo mówi

  Brawa dla rolników. Popieramy strajk. Koniec z upainskim zbożem kukurydza rzepakiem malinami miodem.
  Tu jest Polska!!!

  1. Odp mówi

   w Polsce jest bieda. Wielu ludzi niestac na żywność!
   teraz jak ceny żywności w Polsce spadły ludzie mogą sobie więcej kupić żywności.

 4. Rolnik mówi

  o innych gminach i miejscowościach z powiatu biłgorajskiego, które od 20 lutego strajkują i mają dyżury też warto było by wspomnieć w artykule…

  1. Anonim mówi

   a ja się pytam gdzie są myśliwi??? mieli protestować.watacha rudego dzika z asfem zaatakowała Polskę wraz z nim na czele i nikt tego niechce odstrzelić??? przecież tak dalej nie może być.

   1. Do Anonim mówi

    a gdzie byliście przez ostatnie pewnie 2lata jak za rządów pis to zaczęło naplywac do Polski? dopiero teraz jak zmienił się rząd to nagle zle ?
    Polacy chcą mieć tania żywność, niskie ceny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.