Patriotyzm w poezji przedszkolaków

Przedszkolaki z całego powiatu wierszami opowiedziały o patriotyzmie. W czwartek (15 marca) w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Poezji Dziecięcej. Jego organizatorem było Samorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju.

  Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali podopieczni siedemnastu przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat. Organizatorem przeglądu jest Samorządowe Przedszkole nr 2. W każdym roku temat przeglądu jest inny. W tym roku tematem przeglądu był patriotyzm, a to z racji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mimo że zagadnienie nie było proste, dzieci świetnie sobie poradziły. Zaprezentowały się wspaniale, przezwyciężyły tremę, a nagrodzone zostały gromkimi brawami.

– Stulecie odzyskania niepodległości to ważna rocznica również dla przedszkolaków. Nawet w podstawie programowej mamy obowiązek pielęgnować tradycje i historie narodową, kultywować tradycje, historię języka ojczystego oraz kształtować przywiązanie do symboli narodowych, a także dziedzictwo poprzednich pokoleń. My tym powiatowym przedsięwzięciem  rozpoczynamy cykl różnych uroczystości i przedsięwzięć, które będą organizowane przez przedszkola w związku z okrągłą rocznicą mówiła na wstępie Teresa Pieczykolan, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Biłgoraju. Dodała, że w tym roku przegląd po raz pierwszy miał charakter powiatowy. 

Jak podkreślają organizatorzy, dla małego dziecka słowo "ojczyzna" jest pojęciem abstrakcyjnym. Aby w przyszłości dziecko rozumiało słowa: Polak – patriota – Polska – moja Ojczyzna, należy "małymi kroczkami" przybliżać mu obraz kraju, rozbudzać, rozniecać iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami i metodami dostępnymi percepcji dziecka. Dlatego też celem tego przeglądu jest krzewienie postaw patriotycznych i miłości do ojczyzny.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.