- Reklama -

Od samego patrzenia jest się chorym

Budynek oddziału zakaźnego biłgorajskiego szpitala woła o pomstę do nieba. Zniszczona elewacja i rozpadające się schody to pierwszy obraz, na jaki skazani są pacjenci.

Jednym z tematów ostatniej sesji Rady Powiatu było funkcjonowanie biłgorajskiego szpitala. W trakcie dyskusji głos zabrał radny Ryszard Papierz, który już nie po raz pierwszy zwrócił uwagę na wygląd budynku oddziału zakaźnego w szpitalu w Biłgoraju.
To jest tak przykre dla zdrowych, nie mówię już o tym, jak wozimy tam chorego – mówił.
Zaznaczył, że kilka miesięcy wcześniej dyrektor Arion Szpitale Tomasz Kwiatkowski deklarował, że będzie to wykonane.
Nic się tam nie dzieje. Dostaję choroby, jak patrzę na elewację. Nie ustąpię. Będę pytał – stwierdził stanowczo radny. 

- Reklama -

Do słów radnego odniósł się dyrektor Kwiatkowski. – Najważniejszym problemem jest wnętrze oddziału zakaźnego i covidowego. Tam były przeprowadzone duże prace. Mamy dyspozycje od wojewody, aby zwiększyć liczbę łózek. Dostosowujemy powierzchnię i pomieszczenia. Zrobimy elewację. Też z przykrością patrzę, na ten budynek. Wewnątrz jest wyremontowany i zapewnia dobre warunki dla pacjentów – mówił.
Ryszard Papierz dopytywał o termin wykonania remontu elewacji. – Jeśli będziemy mieli środki, to zrobimy remont. Obecnie jest trochę innych rzeczy do wykonania – mówił. Zaznaczył, że w budynku należy również wymienić dach. – Dach i elewację trzeba zrobić w całości. Należy zburzyć komin, dostawić windę. To duże prace. Nie chodzi tylko o pomalowanie ścian – mówił dyrektor.

- Reklama -

6 Komentarze
 1. tomek mówi

  Zapraszam do odsłuchania o lekarzach jak leczą link ;SOCHA DEMASKUJE PL1.TV youtu.be
  https;//youtu.be/vnEzj J7jTBO

 2. Stary mówi

  A czemu sie dziwicie ludziska. Sami chcieliscie dobrej zmiany. Sami te zmaine wybral;iscie. I co. To ze kogos na stołek ktos inny wasdził to wcale nie oznacza ze ten ktos od razu nabierze madrosci do rzadzenia. Ot i macie przykład szpitalik ten nieszczesny. Nigdy nie było tam porzadku nigdy nie był prawdziwym szpital;em. I zadna zmiana władzy jak widac tego nie spowoduje. Bo widac ze było zle a jest jeszcze gorzej.Podobnie z naszymi włodarzami. Faktycznie jezeli do władzy dochodza ludzie co nie maja pojecia o rzadzeniu czy tez zarzadzaniu i dopiero musza sie wszyskiego uczyc to dobrze nie bedzie. I jeszcze te polityczne naciski z góry. To ma byc tak a tamto inaczej. ten pomnik przewrócic bo nie z tej opcji a tampen powikszyc bo pasuje.Masakra jakas. W ten sposób niczego nie osoigniemy i nigdzie nie dojdziemy. A dziadostwo jak było tak dalej bedzie.Zmieni tylko kolor.

 3. Bolek mówi

  Standardem jest złodziejstwo i dopisywanie w karcie pacjenta dodatkowych leków i zabiegów które nigdy nie miały miejsca

 4. Xyz mówi

  Jakby wszyscy nie kradli tylko uczciwie pracowali, to ten szpital by lśnił

 5. Jarosław Polskę Zbaw mówi

  Wszyscy którzy narzekają niech się zastanowią co mówią. Starostwo od dekad ma wyjebane na szpital, personel a najbardziej na pacjentów. Teraz wielkie halo o elewację budynku…Starosta ma plan przejęcia szpitala i obsadzenia swoimi ludźmi stanowisk, pytanie jaki ma pomysł, strategię po ewentualnym przejeciu, skąd pozyska lekarzy, ile oddziałów planuje zamknąć (o ile wie ile i jakie oddzialy się znajdują w szpitalu), co kolwiek… a nie tylko mydli oczy ludziom że MY przejmiemy i będzie cudownie. Wszyscy pamiętają jak Starostwo zarządzało szpitalem gdy dług był wiekszy niż wartość szpitala, gdzie wynagrodzenia były wypłacane na raty albo z kilku miesięcznym opóźnieniem. O zarządzaniu szpitalem trzeba mieć jakiekolwiek pojęcie, to nie remiza w GORAJU, z tego co wiem p. Starosta niema żadnego pojęcia o lecznictwie i szpitalnictwie a komisja zdrowia składa się emerytowanych pielęgniarek, ratownika medycznego który nigdy nie pracował w zawodzie poza OSP Sól no i perełki pana Książka który zna się na wszystkim czyli niczym i jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Tak na marginesie, wszyscy są sympatykami albo działaczami PiSu. Nie ważna jest wiedza i doświadczenie w tak ważnej dziedzinie jaką jest ochrona zdrowia ważna jest przynależność do jedynej właściwej partii, już chyba nasza Historia kiedyś to przerabiała.
  Pozdrawiam wszystkich rolników ziemi biłgorajskiej oszukanych przez swoich liderów, niepozwólmy im niszczyć kolejnych dziedzin naszego życia społecznego i gospodarczego

 6. Luciusz mówi

  No cóz wyglat badziewny jak i cały ten szpital;ik. Ale czyms sie moga [pochwa;lic. Oczywiscie nowym ogniksiem koronavirusa w szpitalu. Tylko ze jakos sie tym nie chwala. Ciekawe czemu. A szpital miał byc dla chorych na covida. I co? Ano jak zwykle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.