- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zakończyli akcję #TONIECHORYŚWIAT

Projekt #TONIECHORYŚWIAT to inicjatywa wolontariuszy PCK w Biłgoraju.

- Reklama -

W ramach lokalnej akcji, mającej na celu uświadomienie społeczeństwa o współczesnych problemach, przeprowadzona została gra terenowa. Odbyła się ona w dniach 17-18 października 2020 r. i wzięło w niej udział blisko 30 osób w różnym wieku. Zadaniem każdego uczestnika było odpowiedzenie na wiele pytań umieszczonych na specjalnie przygotowanych przez wolontariuszy tabliczkach. Pytania dotyczyły zagadnień publikowanych na naszych mediach społecznościowych w formie fiszek oraz ciekawostek ekologicznych. Dzięki specjalnym mapom znalezienie ukrytych w różnych miejscach Biłgoraja tabliczek nie było trudne. Na każdego, kto wziął udział w grze, czekały wspaniałe i pyszne nagrody.

Uczestnicy chętnie pozowali również do wspólnych zdjęć w naszej ramce. Wolontariusze na długo zapamiętają czas poświęcony przygotowaniom do projektu, a zdobyte umiejętności, na pewno jeszcze nieraz wykorzystają. Członkowie Grupy SIM PCK chętnie podzielili się swoimi wrażeniami.

– Uczestniczenie w projekcie to świetna zabawa. Dzięki temu poznałem mnóstwo  wspaniałych ludzi i zacząłem zwracać większą uwagę na ważne aspekty życia w lokalnym społeczeństwie – mówi Konrad, jeden z wolontariuszy.

- Reklama -

– Cieszymy się, że w naszej grze wzięło udział wiele osób, mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody. Wierzymy, że nasz trud włożony w przygotowania nie poszedł na marne. Dziękujemy również wszystkim za tak pozytywny odbiór naszego projektu w mediach społecznościowych – podkreśla Zuzia.

–Takie akcje przyczyniają się do ,,zakorzenienia” dobrych ekonawyków u mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Mamy nadzieję, że wspólnie zadbamy o przyszłość naszej planety. Satysfakcja, że robimy coś dla drugiego człowieka jest nie do opisania – zaznacza wolontariuszka Ola.

Na temat tej akcji pisaliśmy również w artykule: https://gazetabilgoraj.pl/toniechoryswiat-akcja-mlodziezy-sim-z-bilgorajskiego-oddzialu-pck/

 

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.