- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowa hala sportowa w Potoku Górnym. Ruszają prace

Tuż po weekendzie oficjalnie zacznie się budowa nowej hali widowiskowo-sportowej w Potoku Górnym. - Formalnie tak to wygląda, bo w tym tygodniu podpisujemy umowę z wykonawcą - potwierdza wójt gminy Stanisław Dyjak. Hala ma być gotowa w ciągu dwóch lat. Więcej informacji z gmin powiatu biłgorajskiego, w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej, oraz na portalu www.gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

Nowa hala będzie miała ponad 2,1 tys. m2 powierzchni,  pełne zadaszenie i dwie kondygnacje. W środku, boiska do gry: w piłkę ręczną, siatkową, koszykówkę, tenis ziemny oraz ścianką wspinaczkową. Budowa będzie też obejmowała wykonanie zaplecza szatniowego, sanitarnego oraz magazynowego.

Wykonawcą jest firma z Biłgoraja, która w przetargu złożyła najbardziej korzystną ofertę. Do września 2024 roku prace mają się zakończyć – wyjaśnia wójt Potoka Górnego.

- Reklama -

Mieszkańcy Potoka już zniechęceni. Czym? Przeczytaj tu Potok Górny

 

Hala sportowo – widowiskowa będzie z widownią na piętrze na 351 miejsc siedzących + miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Budynek zostanie wyposażony w sprzęt sportowy i rehabilitacyjny w tym wyposażenie sportowe stałe, wyposażenie sportowe przenośne oraz siedziska trybun.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Romulus mówi

    Mieszkancy Potoka Górnego martwia sie wysokimi cenami w sklepach. Martwia sie wysokimi cenami nawozów. Martwia sie brakiem wegla pelletu wysokimi cenami energii i gazu. A tymczasem w Potoku Górnym bedzie hala budowana . Przy szkole. I to przez dwa lata. Nie ma ani dróg porzadnych w Potoku poza obwodnica Potoka Górnego. Reszta dróg w stanie opłakanym. Nie ma chodników. Te kawałeczki co sa to nic nie daja. A tymczasem buduje sie hale. Zamiast niej mozna by wybudowac zbiornik retencyjny by zatrzymac odpływ wód gruntowych. Ale po co?? Można by nawet wybudowac dwa takie zbiorniki gdyz gmina jest rozległa. Ale po co?? Po co budowac cos co przyniesie gminie wymierne korzysci. lepiej hale wybudowac za 20 mln zł. Hala ponoc ma byc samowystarczalna i sam a sie utrzymywac. Ciekawe jak?? TYle jest potrzeb wazniejszych . W tych trudnych czasach. A w najbiedniejszej gminie buduje sie hale. Wyglada to na pokazówkę zwykła. Tak hala na pokaz by pokazac co?? Wielu zapewne sie domysla co ma ta hala pokazac. Tylko po co?? Zamiast zajac sie prawdziwymi potrzebami. O wiele wazniejszymi sprawami to buduje sie jakas hala w Potoku Górnym. Po co ta hala i komu ma słuzyc. A jesli jej utrzymanie przerosnie mozliwosci gminy. To co wtedy. Bedzie stała sobie zamknieta nikomu nie potrzebna otwierana tylko w lecie raz czy dwa. W zimie trzeba ja ogrzac i oswietlic a to dzisiaj sporo kosztuje. Tak sobie mysle ze gdyby zapytac mieszkanców to wskazaliby inne potrzeby o wiele pilniejsze i ważniejsze. Ale w gminie nie rzadzi Rada Gminy tylko jednoosobowy wójt uwazajacy sie za najmadrzejszego. Madrosc jednak moze kiedys zawiesc. I co wtedy?? Co bedzie jak hala okaze sie zbednym obciążeniem dla gminy i niewypałem. Bo kto tam pójdzie?? Dziadkowie i babcie. Raz w roku na swoje swieto?? Przepiekna perspektywa .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.