- Reklama -

- Reklama -

Nauczyciele niechętnie przyjmują szczepionkę

Tak wynika z informacji, jaką przedstawił starosta biłgorajski Andrzej Szarlip. Okazuje się, że z możliwości szczepień skorzysta zaledwie połowa nauczycieli.

- Reklama -

Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, która szczepionkę przeciw COVID-19 mogła przyjąć już w lutym. Problem w tym, że w szkołach zapanował strach. Pedagodzy niechętnie skorzystali z możliwości szczepień.

Temat szczepień przeciw COVID-19 poruszył podczas lutowej sesji Rady Powiatu radny Mirosław Późniak. Pytał on starostę, jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o powiat biłgorajski. Starosta Andrzej Szarlip stwierdził, że nauczyciele niezbyt chętnie poddali się szczepieniom. – Jeśli chodzi o nauczycieli w szkołach podległych powiatowi sytuacja nie przedstawia się dobrze. Odsetek osób, które wyraziły chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19, wynosi ponad 50% – mówił. Zachęcał do promowania idei szczepień.

- Reklama -

Jak podkreślają specjaliści, szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, by chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Mutant mówi

  Dlaczego wokół nas wywołuje się presję szczepień? Jaki jest tego sens, zaczyna to przypominać dyskryminację na białych i czarnych, czarni to oczywiście Ci którzy się nie szczepią. I tak jest w każdej sytuacji jesteś albo zły albo dobry. I Ci którzy byli całe życie dobrzy teraz przez tą pandemię są zwyrodnieniami rasy ludzkiej i nosicielami chorób. Najśmieszniejsze jest to że ludzie są tak naiwni i wieżą we wszystkie brednie jakie rozsyłają media. Brak żetelnego dziennikarstwa j.w w nagłówku. Niepozdrawiam zaszczepionych.

 2. Renata mówi

  Ciekawe co sobie teraz myślą ochotnicy Astry.
  Króliki doświadczalne myśleli ze szczepionek zabraknie. Jednak pycha nie popłaca. No a co z druga dawką, jak już teraz wieczorami modły się o kolejny dzień.
  Zdrowia życzę Wszystkim Rodakom ale i rozumu.

 3. Rycho Rysiński mówi

  Dlaczego mnie to nie dziwi… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.