- Reklama -

Na „podwójnym gazie” i na zakazie

W czwartkowe popołudnie w Biłgoraju funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mężczyznę. Jak się później okazało, posiada on czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim. Ponadto był w stanie nietrzeźwości.

6 sierpnia około godziny 16 na ul. Włosiankarskiej w Biłgoraju policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Saab. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec Biłgoraja.

– Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji. – Dalsza kontrola wykazała, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania, ale posiada czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim – dodaje.

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalsze kierowanie samochodem i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz bardzo wysoka grzywna.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.