- Reklama -

Ławy rozkładane – odkryj zalety wielofunkcyjnych mebli

Jednym z najważniejszych aspektów domowego wnętrza jest jego praktyczność. Obecnie wiele mieszkań dysponuje niewielkim metrażem, który ogranicza możliwości organizacji przestrzeni. Pomocne w takiej sytuacji są meble, które mogą sprawować wiele funkcji naraz. Zaliczyć można do nich ławy rozkładane, które dzięki odpowiednim mechanizmom potrafią w łatwy sposób zamienić się w praktyczny stół.

Jeden mebel – wiele korzyści

Rozkładana ława to mebel, który cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących wyposażenia do niewielkiego salonu. Zdobywa także uznanie każdego, kto ceni sobie praktyczne rozwiązania. Złożona ława na co dzień nie zajmuje dużo miejsca, dzięki temu idealnie nadaje się do odstawienia kawy czy odłożenia czytanej książki. Jak tłumaczy sprzedawca Edinos.pl – jednego z większych sklepów meblowych z Biłgoraja w Polsce: „Dzięki funkcji rozkładania, ława pozwala natychmiast przeobrazić się w duży i komfortowy stół. Mając taki mebel, szybko przeorganizujemy ławę na wygodne miejsce do gier planszowych lub karcianych podczas wizyty gości. Będziemy również zawsze przygotowani na zorganizowanie domowego przyjęcia dla bliskich. Ponadto wiele nowoczesnych ław posiada sprytne rozwiązania, takie jak wbudowane szuflady lub wnęki, które można wykorzystać do przechowywania czasopism lub pilota do telewizora.

Ławy tego typu działają podobnie jak stoły rozkładane do jadalni. Posiadają odpowiedni mechanizm, z pomocą którego można ławo zwiększyć powierzchnię blatu. Mechanizm rozkładania może jednak różnić się w zależności od wybranego modelu, dlatego przed zakupem warto zorientować się, który będzie dla nas odpowiedni.

Ława rozkładana czy podnoszona?

- Reklama -

Najprostsze modele ław opierają się na mechanizmie rozsuwania. Taki mebel składa się z kilku blatów, które ulokowane są na różnych poziomach. W razie potrzeby wystarczy rozsunąć je na boki, by zyskać większą przestrzeń użytkową. Meble te występują w różnych kształtach, dlatego końcowy efekt po rozłożeniu jest różny w zależności od wybranego wariantu.

Do wyboru mamy również ławy podnoszone. To odpowiednia opcja, jeśli chcemy aby mebel pełnił przy okazji funkcję stołu. Klasyczna wersja ławy ma dość nisko zawieszony blat, dlatego trudno dostawić do niej krzesła. Po użyciu funkcji podnoszenia ława zyskuje wygląd tradycyjnego stołu obiadowego, pozwalając wygodnie zasiąść do posiłku. Dodatkową zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość regulacji wysokości blatu, którą można dopasować idealnie do własnych potrzeb.

Praktyczne meble dla wymagających

Ława z funkcją rozkładania rozwiązuje jeden z najczęstszych dylematów podczas aranżacji salonu. Nie trzeba wybierać pomiędzy małym stolikiem kawowym – martwiąc się, w jaki sposób pomieścimy niespodziewanych gości – a dużym stołem, który zastawi pomieszczenie. Decydując się na taki mebel, możemy cieszyć się eleganckim wystrojem wnętrza, jak również komfortowo spędzać czas z naszymi bliskimi.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.