- Reklama -

- Reklama -

Młodzież z ONZ-u na Uniwersytecie Medycznym

W ramach współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie uczniowie I LO im. ONZ poszerzają swoją wiedzę i rozwijają zainteresowania z zakresu biologii oraz chemii, uczestnicząc w warsztatach, wykładach i konferencjach organizowanych przez pracowników naukowych tej uczelni.

- Reklama -

W dniu 9 grudnia 2019 r. w Zakładzie Chemii Medycznej UM w Lublinie licealiści z klas medycznych wzięli udział w interesujących zajęciach na temat „Grupy funkcyjne”, które obejmowały podstawowe reakcje z zakresu chemii organicznej. Uczniowie samodzielnie wykonywali reakcje charakterystyczne dla grup funkcyjnych (hydroksylowej, karbonylowej, karboksylowej), poznając przy tym kolejne grupy związków organicznych: alkohole monowodorotlenowe, wielowodorotlenowe, fenole, aldehydy, ketony, estry, aminy, aminokwasy oraz węglowodany.

Z kolei 10 grudnia 2019 r. młodzież uczestniczyła w dwóch wykładach. Pierwszy z nich „Substancje psychoaktywne w relacji z człowiekiem” prowadził lekarz Michał Tchórz z Kliniki Toksykologii, drugi wykład na temat „AIDS, HIV i inne takie…” przygotowali Młodzi Medycy.

- Reklama -

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, a zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystają na zajęciach lekcyjnych oraz egzaminie maturalnym.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.