- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy Starego Lipowca masowo wyjdą z domów?

Mieszkańcy Starego Lipowca (gm.Księżpol) wkrótce nie zechcą wracać do domu. Nowy chodnik, być może zachęcający do spacerów rośnie w oczach. Ma 270 metrów, a wszystko powinno być gotowe do końca kwietnia.

- Reklama -

Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej  w miejscowości Stary Lipowiec, to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. W ciągu ostatnich kilku lat wieś wypiękniała, zagospodarowano plac przy dawnej szkole podstawowej, powstała tu altanka integracyjna z kominkiem, a świetlica wiejska przeszła gruntowny remont i została doposażona:
– W Starym Lipowcu, dzięki staraniom mieszkańców i samorządu, powstał pomnik pomordowanych oraz „kamień” upamiętniający mieszkańców ratujących ludność żydowską podczas okupacji niemieckiej. Na wjeździe do miejscowości zbudowano drewnianą wiatę, tzw. przystań rowerową.
Stary Lipowiec po raz pierwszy stał się także miejscem gminnych dożynek oraz uroczystości patriotycznych z asystą Wojska Polskiego, a towarzyszyły temu społeczne akcje włączające mieszkańców w prace porządkowe czy przygotowania – tłumaczą urzędnicy z Księżpola.
Teraz spacer po wsi będzie bezpieczniejszy. W ciągu drogi powiatowej powstaje właśnie chodnik. Pas dla pieszych o długości 270 metrów, kosztuje prawie 400 tys. zł i będzie wykonany z betonu asfaltowego. W zakresie prac są m.in. roboty przygotowawcze i ziemne, odwodnienie, roboty w zakresie układania chodnika i prace wykończeniowe.
Po zakończeniu pierwszego etapu budowy samorząd gminy Księżpol ma w planach budowę dalszej części chodnika. Realizacja tej inwestycji ma nastąpić już w przyszłym roku.

 

 

toyota Yaris

foto: UG Księżpol

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.